Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uprawniena budowlane elektryczne - zakres materiałów

88rybazmarsa88 11 Mar 2014 17:26 1308 6
 • #1
  88rybazmarsa88
  Level 9  
  Witam, chciałbym się zapytać czy ktoś się orientuje w temacie zakresu materiału do "ogarnięcia" na egzamin do uprawnień budowlanych w zakresie elektryki? Chodzi mi o spis rozporządzeń, ustaw i praw. Rozumiem, że prawo budowlane muszę znać, ale na co mi wiadomości o tym, jak szeroki powinien być dojazd do jakiejś tam działki, czy jakie podkłady kolejowe trzeba ustawiać na torach szybkich czy średnich prędkości?

  Byłbym wdzięczy za pomoc.
 • #2
  zbich70
  Level 43  
  88rybazmarsa88 wrote:
  na co mi wiadomości o tym, jak szeroki powinien być dojazd do jakiejś tam działki, czy jakie podkłady kolejowe trzeba ustawiać na torach szybkich czy średnich prędkości?

  Tego typu pytania zadawane są w celu zdemaskowania czy delikwent oprócz sprawnego poruszania się w swojej branży potrafi równie sprawnie wybronić się z pytania nie dotyczącego jego specjalności. :D

  Nawiasem mówiąc, sprawność tej obrony daje mu więcej "punktów" do profesjonalizmu niż odpowiedzi na tematy merytoryczne.
 • #4
  JohnySpZOO
  Electric installations specialist
  Mathevp wrote:
  Zamieszczam poradnik z przykładowymi pytaniami który kiedyś dawno temu udało mi się zdobyć- duża ilość pytań oraz wypisana podstawa prawna.
  To co było kiedyś może nie być ważne teraz. Stan prawny zamieszczonych przez Cb materiałów był aktualny na dzień 1 października 2003r a teraz mamy marzec 2014r - ja widzę sporą różnicę :)

  Autorze tematu, zapisz się na kurs przygotowawczy w danej specjalności, który jest przeprowadzany co sesję w Twojej Izbie, na którym jak krowie na rowie zostanie podana i omówiona treść materiału jaką musisz zgłębić na egzamin. Są jeszcze programy w których wypełniasz testy. Poczytaj sobie w sieci.

  P.S. Zakresy materiału się różnią w zależności od tego czy będziesz projektantem czy korownikiem robót.
 • #5
  Mathevp
  Level 19  
  Zgadzam się, że załączony plik jest "ciut" starawy ale pokazuje jak są formułowane pytania na egzamin co tez jest ważne.

  Poniżej załączam wykaz obowiązujących (na 2014) aktów prawnych na Uprawnienia Budowlane.

  Pozdrawiam
  MathevP
 • #7
  88rybazmarsa88
  Level 9  
  dzięki wielkie za pomoc:)