Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szukam napędu do bramy dwuskrzydłowej

picior 11 Mar 2014 17:30 2934 11
  • #1 11 Mar 2014 17:30
    picior
    Poziom 12  

Witam

Szukam napędu do bramy dwuskrzydłowej (jedno skrzydło szer. 175cm)

Zależy mi na tym, aby nie można lub ewentualnie trudno było przyuczyć pilota obcej osobie. Brama ma służyć we wspólnocie mieszkaniowej, więc ruch może być spory.
    Miło by było gdyby pilot miał wolny kanał do Elektro-zamka furtki która będzie obok .
    Zasilanie najlepiej 230V ale może być też 24V.

0 11
  • #2 11 Mar 2014 19:40
    scorpion2005
    Poziom 15  

Zastosuj radiolinie "dtm max": pamięć 700 pilotów , 4 kanały (monostabilny z reg. czasu , bistabilny , chwilowy) blokada pin , możliwość kasowania pilota bez jego fizycznej obecności. Siłowniki 24v lepiej sprawdzą się przy intensywnym użytkowaniu. Ewentualnie hydrauliczne ale musi być porządna brama.

0
  • #3 15 Mar 2014 09:44
    picior
    Poziom 12  

dzięki.

Widzę że ta radiolinia jest w sam raz na moje potrzeby.

Nie wiem jaki konkretnie wybrać model. Pozostaje kwestia samego napędu. Raczej będę szukał tego na pewnym serwisie aukcyjnym bo taniej, poproszę o propozycje konkretnych modeli, z ich zaletami lub wadami. Oferowane tam napędy maja własną centralkę z pilotami. Proszę o pomoc w skompletowaniu wszystkich potrzebnych komponentów,

Jak już pisałem priorytet to ochrona przed nieautoryzowanym pilotem. Chcemy dać każdemu po 2 piloty, więc będzie ich nie więcej jak 24. Fotokomórki, lampa ostrzegawcza, opóźnienie jednego skrzydła. jeśli to możliwe to ręczny włącznik otwierania bramy, zamykanie po określonym czasie.

0
  • #4 17 Mar 2014 17:15
    scorpion2005
    Poziom 15  

Ja bym postawił na beninca bob 24v do intensywnego użytkowania z 2 kpl. fotokomórek (na zamkniecie i otwarcie)

0
  • #5 17 Mar 2014 17:45
    picior
    Poziom 12  

a jak dodatkowymi pilotami do beninca bob 24v? Potrzebuję ich 25 szt.

Chciałbym jeden z nich zaadaptować do otwierania bramy z klatki chodowej, chyba że sterownik bramy ma takie urządzonko które można zamontować na ścianie w odległości 20 m aby każdy mógł bez swojego pilota otworzyć bramę naciskając "guzik"

0
  • #6 17 Mar 2014 20:45
    ejcon
    Poziom 13  

Każda centrala napędu ma sterowanie po kablu za pomocą przycisków trzeba tylko doprowadzić do klatki.

0
  • #7 17 Mar 2014 20:55
    lz11980
    Poziom 18  

Ja na paru obiektach mam Rotamatica "p" z Hormanna i całkiem spoko się sprawdzają, mam też Rotamatic "p" na kilku obiektach gdzie na okrągło wjeżdżają i wyjeżdżają dostawy z centrów handlowych i przy robieniu serwisów i porządnym smarowaniu działają spoko.

0
  • #8 17 Mar 2014 23:51
    scorpion2005
    Poziom 15  

Radiolinie zrobił bym na dtm max (chcesz mieć zabezpieczoną radiolinie). Co do otwierania z klatki (czy domofonu) nie ma problemu. W centrali jest wejście na przycisk. Wyprowadzasz przewody i wł. dzwonkowy. Na dtm po dołożeniu przekaźnika możesz zrobić podświetlenie podjazdu na innym kanale lub przy otwieraniu bramy. 25 pilotów to jest teoria bo zawsze ktoś będzie chciał dodatkowy albo się zgubi. Jak zgubisz pilota a jest pełne radio nie wpiszesz nowego tylko trzeba je wykasować i wpisać wszystkie od nowa wiec radio na osiedle musi mieć zapas wolnej pamięci.

0
  • #9 18 Mar 2014 00:45
    tapczan0
    Poziom 21  

No cóż można i na dtm, nieco już historyczna technologia, ale ciągle żywa,
    może jednak coś znacznie nowocześniejszego i wygodnego dla instalatora PROXIMA SMART POWER...

0
  • #10 21 Mar 2014 21:53
    Leszek M.
    Poziom 12  

Jakbyś nie potrzebował styków NC/NO tylko NO to możesz zaopatrzyć się w RIVALa RV 434 (4 kanałowy) o parametrach/możliwościach jak MAX. Super sprzęcik. No można jeszcze DINa kupić (4-kanałowy na szynę DIN). Z tego co wiem to na Budmie 2014 pokazali nowość FLEX868 - sterownik z modułem WiFi, dwa wyjścia NC/NO w standarcie z możliwością rozbudowy modułem o dwa kolejne.

0
  • #11 03 Kwi 2014 22:21
    picior
    Poziom 12  

Koledzy to opiszcie jak jest z tym dtm?
    Znaczy, kupuje radiolinie dtm (model np?) do tego napęd bramy z fotokomórkami i lampą (model np?) , sterownik tez potrzebuje czy to właśnie dtm obsługuje. mógłby ktoś narysować prosty schemacik blokowy czy inny, potrzebnych urządzeń?

Jestem laikiem na razie w tych sprawach ale szybko się uczę:) Sam zmontowałem zbiorczą antenę sat i monitoring na budynku to i z bramą dam sobie radę, z waszą pomocą oczywiście.

ps pilotów wystarczy 15

0
  • #12 03 Kwi 2014 23:54
    Leszek M.
    Poziom 12  

Kolego, najlepiej jak chcesz komplet DTM to wez kup np. Easy B232 w zestawie z silownikami i karte radiowa chyba easyRx +tyle ile potrzebujesz pilotow (wybierz rodzaj na www.dtm.pl bo maja kilka zalezy od gustu) plus fotokonorki slim2 i lampe (o nia zapytaj bo. Nie pamietam). Instrukcja jest super napisana i na bank dasz rade ogarnac temat. Jakby co pisz na maila

0