Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

buczące głośniki komputerowe

06 Kwi 2005 14:08 11610 14
  • Poziom 12  
    witam

dlaczego głośniki komputerowe mogą buczeć? jeden w którym jest całe zasilanie i sterowanie oraz wzmacniacz buczy cicho, ale drugi buczy bardzo głośno. dość spore te kolumienki są i posiadają po 2 głośniki.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Sprawdz kondensatory elektrolityczne w zasilaniu tych kolumienek
  • Poziom 12  
    wymiana wszystkich kondensatorów elektrolitycznych nie przyniosła efektu. nadal kolumny buczą. jedna delikatnie a druga dość mocno ...

jakieś dalesze sugestie?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    A przewód łązcący komuter z kolumnami to jest ekranowany?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    skoro elekrtolit ma wypchniety dekiel to może warto sprawdzić mostek prostowniczy. czy oby na pewno na kondensatorach jest napięcie stałe? jeżeli ma dużą składową 50 Hz to raczej jedna z diod w mostku. zanim dalej zaczniesz manipulować odepnij kabel sygnałowy od źródła dźwięku. zewrzyj wszystkie wyprowadzenia ze sobą. jeśli teraz buczenie zniknie to kabel sygnałowy. jeśli nadal buczy to sprawdź potencjometr regulicji siły głosu-o ile takowy jest. jeśli to jest ok. to szukaj usterki w zasilaczu. ostatnia przyczyna jaka według mnie może występować to zbyt duży pobór prądu z zasilacza w stanie spoczynku.
  • Poziom 12  
    głośniki tak buczą jak są nawet nie podłączone
    rozebrałem je też żeby sprawdzić czy to nie są zakłucenia od transformatora i też nadal buczą ...
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    hmm ... sprawdz czy czasami wtyk niezwiera gdzieś sygnału z masą ... może gniazdo w kompie (jack) jest wadliwe i zwiera jeden kanał do masy
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Kiedyś tez tak miałem, jak dobrze to pamietam...to byl zestaw 2.1 Creativa. Wymień wszystkie diody w mostku i sprawdź, czy radiator od układu wzmacniającego nie styka sie z czyms innym - plus sprawsz wejscia/wyjsca, moze ktorez jest uszkodzone? U mnie pomogła wymiana diodek, obylo sie bez kasy :]
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Kapnij też parę kropel oleju do potencjometrów (szczególnie od barwy).
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    U mnie powodem buczącego głównego głośnika był źle sklejony rdzeń trafo. zasilacza .
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Spróbuj tak: odłącz od kompa. Otwórz kolumnę ze wzmacniaczem. Zewrzyj punkt gdzie wchodzi sygnał do masy (tam gdzie podłączony jest ekran). Jeśli przestanie buczeć - masz uszkodzony kabel. Jak dalej buczy - usterki należy szukać w elektronice. Tak jak koledzy pisali - zasilanie (diody, kondensatory). Jak to OK - układ wzmacniacza.
    Na jakim układzie masz wzmacniacz?
  • Poziom 12  
    elektrolity wymieniłem - nadal buczy
    diody na mostku wymieniłem - nadal buczy
    wymieniłem rezystory - nadal buczało
    wymieniłem wzmacniacz - przeszło mu ...

droga naprawa się zrobiła i dziękuję wszystkim za pomoc