Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden ezi33xlt czy ubc30xlt -

11 Mar 2014 18:22 1974 4
  • Poziom 1  
    Witam. Proszę znawców o pomoc (przeglądałem wszystko na necie ale nic ciekawego nie ma :-() chcę kupić skanerek, ale jako świeżak mam dylemat co wybrać Uniden ezi33xlt czy ubc30xlt. Z góry dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Trochę wymijająca odpowiedź, ale proponuję jednak nowy wypust Unidena o nazwie UBC125XLT.

W porównaniu do modeli z tematu na plus w nim się wyróżnia:

a) możliwość zdefiniowania własnych zakresów do przeszukiwania

b) ma funkcję CloseCall©, czyli wybierasz jeden z zakresów i szuka Ci silnych sygnałów w okolicy - przydatne przy komendach, hipermarketach, dużych robotach ulicznych

c) z komputerem łączysz go przewodem MiniUSB - nie ma potrzeby kupowania drogiego (około 40 Dolarów) i trudno dostępnego (USA) przewodu

d) posiada dekoder CTCSS

e) obsługuje wojskowe pasmo lotnicze (> 225 MHz w AM)
  • Poziom 8  
    Witam.
    Zgodzę się z kolegą mantoch posiadam właśnie UBC125XLT i jestem zadowolony zwłaszcza, że już go rozpracowałem co na początku było to ciężko. Jedno co mogę poradzić to od razu zmieniaj antenę - bo fabryczne są słabe.
    Najlepiej to przydałaby się atenka taka jak poniżej w linku:

http://www.azstudio.com.pl/pl/p/ANTENA-BAZOWA-VHFUHF-RADMOR-32812/302

chociaż są podobne parametrami - tańsze:

http://sklep.digitex.pl/produkty/antena-bso-vhf-140-175-m

ale nie mam pojęcia dlaczego jest taka różnica w cenie i czym one się tak naprawdę różnią. Czy tylko płaci się za " markę " czy rzeczywiście się czymś różnią....
    Na allegro obecnie trwa licytacja "pałki" ale jej cena już skoczyła do 351 zł za używaną moim zdaniem to trochę za dużo.
  • Poziom 34  
    Zacznijmy od tego, że konstrukcja od KWARC39 nie jest oryginalną! Kapturek ma inny i obudowa się różni. Nie wiadomo także co jest w środku. Osobiście bym jej nie kupił nawet za 150 zł. Należy poczekać, bo i za tyle z przesyłką da się wyrwać nówkę, tzw. leżak magazynowy z okolicy 1978 roku.
  • Poziom 8  
    Tak tylko tych aukcji jest już jak na lekarstwo w tym roku to chyba dopiero trzecia, a nie mówię już o nówkach leżakach magazynowych.
    A co kolega myśli o porównaniu tych dwóch anten w linkach powyżej czy warto by było kupować tą tańszą "pałkę" - BSO- czy lepiej jednak zainwestować w radmora czy też nie ma to większego znaczenia gdyż parametry są jakoby zbliżone.
    Pozdrawiam/