Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POLAR PDP 619/P - nie załącza się silnik

jjacek25 11 Mar 2014 18:25 1149 3
  • #1 11 Mar 2014 18:25
    jjacek25
    Poziom 9  

Witam.
    W pralce Polar PDP619/P u mojej siostry jest ciekawa usterka. Mianowicie nie chce załączyć się wogóle silnik.
    Pralka po włączeniu pełnego programu pobiera wodę, potem słychać jak zaczyna chodzić pompka od wody i od razu pojawia zapala się dioda "Koniec". dodatkowym objawem jest że proszek w szufladzie jest tylko lekko zwilżony a podczas wlewania wody do pralki widać jest przez dzwiczki pianę wydostającą się przez otwory w dole fartucha. Więc wydaje mnie się że woda jest chyba do pralki wlewana ale ubrania w bębnie wydają się suche.
    Jeśli włączę program "płukanie i wirowanie" to woda wlewa się do pralki, za chwile pompka wypompowuje ją na zewnątrz i tyle. Pralka nic nie robi z 5-10 min i zapala się dioda "Koniec. Bęben nawet nie drgnie.
    Co sprawdziłem na szybko to :
    - wąż wylewowy jest drożny
    - filtr pompki jest czysty
    - hydrostat po po dmuchnięciu "klika"
    - rurka hydrostatu jest drożna chociaż trzeba trochę mocno w nią dmuchać.
    - bęben nie jest zablokowany

Trochę się rozpisałem ale zależy mi na dobrej diagnostyce :-)

0 3
  • #2 11 Mar 2014 19:48
    january wietrzyk
    Poziom 18  

Witam.Do sprawdzenia szczotki silnika i moduł na zimne luty przy przekażnikach.

0
  • #3 11 Mar 2014 19:50
    jjacek25
    Poziom 9  

Szczotki wiem jak. A jak sprawdzić ten moduł i gdzie on może się znajdować ?

Podpowiedzcie mi jeszcze jak zdemontować przód pralki aby dostać się do kielicha hydrostatu. Nie widzę tam żadnych śrubek . Wiadomo że muszę zdemontować dzwi, odpiąć fartuch ale co dalej.

0
  • #4 11 Mar 2014 22:24
    january wietrzyk
    Poziom 18  

Moduł znajduje się w tylnym dolnym prawym rogu pralki.Przód pralki nie ściąga się ,dojście do kubka hydrostatu od dołu

0