Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lg 42lg5000 - Dźwięk z Chinche na wejściu HDMI

Menesiak 11 Mar 2014 18:47 3153 10
  • #1 11 Mar 2014 18:47
    Menesiak
    Poziom 6  

Witam.Nie znalazłem odpowiedzi,a szukałem dużo.Posiadam TV LG 42lg5000 i chcę go podłączyć do PC żebym mógł oglądać filmy w HD. Podłączam TV do PC kablem HDMI-DVI-w PC mam kartę graficzną GeForce 9600 GT,która nie posiada wejścia HDMI. W sklepie doradzili mi,żebym dźwięk puścił poprzez Jack-Chinch i tak zrobiłem.Problem w tym,że HDMI i Chinch są podłączone do osobnych wejść w TV i nie wiem jak ustawić,żeby telewizor na wejściu od HDMI puszczał dźwięk z Chinch.Czy ktoś wie,czy jest taka opcja?

0 10
  • #3 11 Mar 2014 18:56
    Menesiak
    Poziom 6  

To co powinienem zrobić? Czy jest jakaś opcja żebym miał dźwięk razem z obrazem?Bo nie chcę zbytnio przenosić za każdym razem głośników z pokoju do pokoju:/

0
  • #5 11 Mar 2014 19:33
    Menesiak
    Poziom 6  

Ma wejście S/PDIF

0
  • #7 11 Mar 2014 20:18
    Menesiak
    Poziom 6  

Okej wszystko wiem-czyli teraz czeka mnie zakup kabla nowego

0
  • #8 11 Mar 2014 20:50
    grubs
    Poziom 32  

Lepiej dokładnie przeczytaj instrukcję bo pierwsze słyszę żeby TV miał wejście spdif.
    I w komputerze musisz mieć dodatkowo wyjście spdif.

Ogólnie to zacznij od sprawdzenia specyfikacji karty graficznej czy przypadkiem nie ma możliwości przesłania dźwięku przez DVI oraz czy masz na płycie głównej wyjście spdif.

Ogólnie w sklepie Ci dobrze doradzili bo to najprostsza droga. Tylko wydaje mi się że powinieneś mieć wejście minijack (zazwyczaj tak jest ale u Ciebie może być czincz) w TV nazwane Audio in(RGB/DVI) i to je łączysz z wyjściem mini jack (słuchawkowym) w komputerze. Komputer podłączasz do HDMI(DVI). Powinno działać po przełączeniu na źródło HDMI(DVI).

0
  • #9 11 Mar 2014 21:58
    Menesiak
    Poziom 6  

Tu jest tył telewizora:
    Na instrukcji jest napisane i pokazane,że cyfrowe wyjście audio jest nad RGB.W komputerze wyjście SPDIF mam.W specyfikacji i według schematu mam wejście DVI-I,które nie ma możliwości przesyłania dźwięku,chociaż w Panelu sterowania Nvidia jest możliwość wyboru monitora,który odtwarza dźwięki więc nie wiem-sprawdzę to dopiero w Czwartek jak przyjdzie nowy kabel,bo ten został niefortunnie przygnieciony i nie ma obrazu w ogóle.
    Wejście Audio in(RGB/DVI) w TV jak widać powyżej mam.

W sklepie może dobrze doradzali,z tym że nie wiem jak przekierować sygnał audio,który idzie przez Chinch do TV na inne wejście?

0
  • Pomocny post
    #10 12 Mar 2014 08:24
    grubs
    Poziom 32  

A więc tak jak pisałem najprostszą drogą dla Ciebie bez jest podłączenie kablem HDMI wyjścia DVI z karty graficznej do wejścia HDMI 1(DVI) w TV. Dźwięk podłączasz wtedy osobno kablem minijack - minijack z wyjścia minijack (zielone) w komputerze z wejściem mini jack [audio in (RGB/DVI)] w TV.
    Taki kabelek

Teoretycznie przez DVI da się przesłać dźwięk bez tego kabla minijack ale wtedy zazwyczaj jest dołączana przejściówka DVI na HDMI do karty i kabelek spdif.
    Np Zotac dodawał do karty co możesz zobaczyć w tym artykule na samym dole.
    Zotac 9600 GT
    ale nie każdy producent to robi dla tego samego modelu karty.
    Jeżeli nie miałeś dołączonego to prawdopodobnie nie masz takiej możliwości ale dla pewności podaj dokładny model karty graficznej z producentem oraz model płyty głównej.
    Albo daj zdjęcie karty graficznej (od góry)

0
  • #11 12 Mar 2014 14:47
    Menesiak
    Poziom 6  

Komputer mam od kogoś z rodziny,a ta osoba go poskładała z części od znajomych i nie ma żadnych kabli dodatkowych.Karta na pewno nie jest Zotaca-prędzej coś takiego: http://static.bootic.com/_pictures/1406937/nvidia-geforce-9600-gt_13.jpg .Pewności nie mam co do niej-wrócę do domu,to sprawdzę. Już wolę tą opcję z kablem minijack.Pójdę i wymienię kabel i sprawdzę jak to wygląda.

Sprawdziłem-karta to Gigabyte GeForce 9600 GT 512MB,a płyta główna Asus M2N-SLI Deluxe.

Odpuszczam sobie jednak zabawę z kablami-za dużo roboty przy tym mam:/ Wolę poczekać z miesiąc albo dwa i kupić transmiter HD WIFI.Dziękuję za porady.

0