Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Android]Aplikacja służąca do pomiarów prędkości pojazdu

d4rk18 11 Mar 2014 18:48 2490 6
  • #1 11 Mar 2014 18:48
    d4rk18
    Poziom 8  

Celem jest zrobienie aplikacji służącej do pomiarów prędkości poruszającego się pojazdu. Do uzyskania informacji o prędkości wykorzystam moduł GPS w telefonie. Dokładność jaką jestem w stanie uzyskać to +/- 1sec, ponieważ większość modułów GPS montowanych w telefonach oraz tabletach pobiera informacje z częstotliwością 1Hz.

Aplikacja będzie podzielona na dwie części. Pierwsza z nich służyć będzie do pomiarów czasów w wybranym przedziale prędkości (0-100km/h, 0-60km/h etc...).

Druga część służyć będzie do pomiaru czasów okrążeń na torze.
    Z pomocą do pierwszej części aplikacji przychodzi mi funkcja getSpeed() zza pomocą której otrzymam prędkość pojazdu, natomiast co do drugiej części nie wiem jak to ugryźć.

-Jak miało by się odbywać mierzenie czasu na torze i na podstawie jakich informacji czas by startował i stopował się po przebyciu linii startu/mety?

-Jak zrobić marker na mapie zaznaczający przebytą trasę ?

0 6
  • #2 11 Mar 2014 18:51
    gaskoin
    Poziom 38  

d4rk18 napisał:
    -Jak miało by się odbywać mierzenie czasu na torze i na podstawie jakich informacji czas by startował i stopował się po przebyciu linii startu/mety?

-Jak zrobić marker na mapie zaznaczający przebytą trasę ?

Ad 1 - musisz znać pozycję startu, albo wyzwalać start/stop przyciskiem
    Ad 2 map.addMarker ... http://developer.android.com/reference/com/google/android/gms/maps/GoogleMap.html

0
  • #3 11 Mar 2014 19:08
    d4rk18
    Poziom 8  

Dzięki za szybką odpowiedź

Jeżeli start będę wyzwalał przyciskiem Start, dobrze by było gdybym miał zapisaną lokalizację startową i po przebyciu trasy i przejechaniu na metę czas sam by się zastopował.
    Tylko teraz lokalizację startową jakoś bym musiał 'rozszerzyć' chociażby do szerokości toru, aby po przejechaniu mety czas się zastopował. Bo przecież dwa razy przez ten sam punkt nie przejadę ?

-Czy dobrze kombinuję z tym rozszerzeniem punktu startowego do np jakiś 3m na szerokość czy raczej słaba opcja ?

0
  • #4 11 Mar 2014 19:17
    gaskoin
    Poziom 38  

Możesz go rozszerzyć, ale musisz też uważać, żeby obliczenia nie przestały się wykonywać zanim wyjdziesz ze startu.

0
  • #5 11 Mar 2014 19:22
    d4rk18
    Poziom 8  

A jaka jest dokładność w metrach lokalizacji takiego punktu na mapie z punktem w którym się rzeczywiście znajduję korzystając z telefonu i gps wbudowanego?

0
  • #6 11 Mar 2014 20:29
    Pawel2420
    Poziom 30  

Jaką dokładność chcesz uzyskać ?
    Jaka dystans przejeżdża samochód w czasie jednego okrążenia toru ?

0
  • #7 11 Mar 2014 21:06
    d4rk18
    Poziom 8  

Chciałbym na razie teoretycznie wiedzieć jaką dokładność mogę uzyskać. Wiem, że co do pomiarów prędkości będzie to około 1sec bez korzystania z zewnętrznego modułu gps. I interesuje mnie z jaką dokładnością gps pokazuje aktualną pozycję w jakiej się znajduje?

Długość jednego okrążenia na torze to będzie maksymalnie 1km

0