Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Spawarka inwertorowa 160A do agregatu 5,5kW czy da rade?

Brunoxp 11 Mar 2014 19:59 8145 7
    Brunoxp
    Level 15  
    witam,
    mam dylemat: chcialbym kupic spawarkę inwertorową do amatorskich zastosowan ale tymczasowo chcialbym zasilic ja z agregatu jednofazowego-chinczyka 5,5kW(5,0kW) z AVR. Agregat ma zabezpieczenie 22A.

Spawarka jaka mnie interesuje to Magnum Snake 160P:
    Napięcie zasilania 230V±15%
    Pobór mocy 5,0 kVA
    Zabezpieczenie 20A
    Napięcie prądu jałowego 58V
    Cykl pracy 40% - 160A
    "Spawarka jest wyposażona we własny stabilizator napięcia, w związku z czym można ją podłączyć do każdego agregatu prądotwórczego o odpowiedniej mocy i nie musi on być wyposażony w stabilizator"

Moje pytanie: czy to wystarczy zeby troszke pospawac 2mm elektrodą i nie uszkodzic sprzętu?

Zadzwonilem dzisiaj z zapytaniem o podobna spawarke (160A i zabezpieczenie 16A )do sklepu i pan mi odradzal mowiac ze inwertorowe nie nadaja sie do agregatu i ze spali sie pradnica bo moze byc duzy skok napięcia powyzej 85V. ????

Prosze o porade i z gory dziekuje
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Brunoxp
    Level 15  
    parametry swietne ale cena zabojcza 1500zl

zastanawiam sie tez nad Stanleyem 170 lub 180: producent pisze ze tez nadaje sie do agregatow i ma mniejsze wymagania niz Magnum ale cena oscyluje okolo 1000zl.

Zastanawiam sie czy jesli bede spawal mala elektroda 1,6-2mm to czy pobor pradu bedzie na tyle maly (np. 3kW) ze bedzie sie miescil w bezpiecznej granicy mocy max agregatu(5kW)

Jakies 10-11 lat temu spawalem jakims transformatorem zasilanym agregatem Hondy- nie pamietam ale mial moze 2,5kW bo bylo to niewielkie urzadzenie w porownaniu do mojego chinczyka. I nie zastanawialem sie nad wydajnoscia bo caly zestaw byl porzyczony z wypozyczalni - wszystko wtedy smigalo. A teraz slysze od sprzedawcow ze inwertory, ktore pobieraja mniej pradu nie nadaja sie....
    Brunoxp
    Level 15  
    Kupilem i potwierdzam moze komus sie ta informacja przyda:Magnum Snake 160P daje rade razem z chinskim agregatem. Pospawalem brame i ogrodzenie.
    rednask
    Level 13  
    Super było by jak podał byś parametry tego chińczyka bo spawarkę inwertorową już mam potrzebuje agregat :) - napisz lub podaj nazwę agregatu może sam znajdę .
    januszx3
    Level 31  
    Dla wstępnej informacji, skorzystaj z zaleceń doboru mocy agregatów, np.:
    http://kalkulator.pezal.com/?langu=1 (przejdź o kalkulatora).
    Ale dopiero połączenie wiedzy o chwilowych dopuszczalnych przeciązalnościach żródła i obciążenia, pozwoliłoby Ci dobrać agregat o mocy znamionowej mniejszej od wyliczonej.
    W Twoim przypadku, lepszym rozwiązaniem, bo lepszym wykorzystaniem agregatu, byłoby połączene 3-fazowego agregatu z zakupioną inwertorową spawarką 3-fazową , przykłady takich spawarek tu:
    http://www.youshop.pl/spawarka-3-fazowa/
    rednask
    Level 13  
    Tak tak tylko ja mam 230v spawarkę 200A inwertorową i (nie mam zamiaru zmieniać spawarki)a miałem zamysł pobierać prąd ze złącza 3 fazowego od agregatu bo tam nawet bezpiecznik jest 16A a nie 10 jak na 230v chyba że się mylę o słuszności mojego zamierzenia .

I jeśli potrzeba pospawać coś okazjonalnie - gdzieś dalej - czy zacząć coś budować bo mam zamysł domu gospodarczego przed budową - potem stawiać dom w odległym miejscu bez prądu itp . czy przeciw działać brakom tegoż prądu jak już będzie linia pociągnięta to podłączenie spawarki czy wiertarki lub innych urządzeń nie powinno sprawiać problemu agregatowi - oczywiście nie wszystkie na raz .

Agregatowi - ale pytanie jakiemu agregatowi bo to że podoła to wiem tylko jak długo to już inna sprawa a gwarancji jest rok i nic więcej .

Myślałem o takim agregacie nr katalogowy : KD101
    model kw6500E
    http://krismet.pl/pr/596,agregat-pradotworczy-kraftdele-kw6500e-48kw

lub takim - pełna moc z jednego gniazda .
    AGREGAT PM-AGR 3000KE
    http://krismet.pl/pr/659,agregat-pmagr-3000ke-generator-pradotworczy-48

może inne propozycje macie dla mnie ?

Dodam jeszcze że agregaty spawalnicze za kupa kasy mają zbliżone parametry agregatów więc nie wiem czemu odradzają agregaty chińskie skoro "Derda" ma w swojej ofercie identycznie wyglądający agregat tylko mniejsze (chyba rzeczywiste) parametry
    http://www.fargo.krakow.pl/22/agregaty-spawal...220a-fogo-fh7220s---fh7220se---3-1-faz-/1010/
    Brunoxp
    Level 15  
    Zamykam temat. Może komuś się przyda informacja.

-agregat jednofazowy-chińczyk 5,5kW(5,0kW) z AVR, zabezpieczenie 22A- typowy klon silnika hondy gx390 jakich pełno w marketach.- koszt 1800zl
    - Spawarka Magnum Snake 160P: z możliwością regulacji cyklu pracy miedzy 30-160 (ja spawałem na ok 100)

Powyższe połaczenie działa a chiński agregat żyje i ma się świetnie. Po zakończonej budowie służy jako zasilanie awaryjne domu przy zimowych długich blackoutach, które serwuje nam Tauron.

PS. Przerobiłem agregat na zasilanie gazem z butli, zestawem kupionym na Aliexpres