Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyświetlacz LCD (DSTN) 30pin -szukam pinout

Jasiex 06 Kwi 2005 14:22 1325 0
  • #1 06 Kwi 2005 14:22
    Jasiex
    Poziom 13  

Witam !

Posiadam dość starego notebooka w którym zastosowano matryce LCD (9.5") co do parametrów to nie do końca są one pewne ale z tego co zbadałem to 256 kolorów i 640x480 z możłiwością zwiększenia nieznacznego marginesów do ok. 720x500. Matryca nie jest aktywna (TFT) i myśle że to DSTN ponieważ przy szybkich zmianach zawartości treści obrazu wyraźne jest smużenie i wręcz chwilowe nakładanie się nowej treści obrazu na starą (poprzednią).
    Notebook jest mało znanej firmy DGI z procesorem Cyrix 486DX100. Produkowane były również modele z procesorem 486DX66.

Mogę się mylić, ale sądzę że nie jest możliwe aby każdy producent matrycy stosował za każdym wyprodukowanym modelem wyświetlacza odrębny układ wyprowadzeń sygnałów we wtyczce.
    Dlatego jestem przekonany że ogólnie większość 30-pinowych LCD-ków powinna być zgodna jeśli chodzi o wyprowadzenia. Ale mogę się mylić.

Tak czy owak, jestem zainteresowany wszystkimi opisami wyprowadzeń wyświetlaczy/matryc LCD 30-pin.

Jestem zainteresowany wykorzystaniem takiej matrycy, sądzę że nie tylko mnie interesuje temat wykorzystania takich wyświetlaczy w budowanych aplikacjach.

Mam nadzieję że wzajemnie będziemy wymieniać się wskazówkami, informacjami na temat LCD.

pozdrawiam wszystkich i zachęcam do dyskusji, pochwalenia się swoimi doświadczeniami !

0 0