Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmiana częstotliwości w modelu samochodowym.

11 Mar 2014 20:16 1188 5
  • Poziom 7  
    Witam, otwieramy w szkole ligę wyścigów RC z racji tego, że zmieniałem już z powodzeniem częstotliwości, zostałem poproszony o zmianę częstotliwości w jednym modelu który kłócił się z innymi. Na moje nieszczęście tym razem sprawa nie jest aż tak prosta jak dłubanie przy cewkach, bo owszem w odbiorniku w samochodzie jest takowa cewka ale w nadajniku już nie. Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje to naprawdę bardzo proszę o pomoc. Załączam zdjęcia. Na pewno zorientujecie się o co chodzi, zdjęcia mogą być pomieszane. To małe to odbiornik a to duże to nadajnik :D .
  • Poziom 32  
    Specem od tego typu konstrukcji nie jestem ale w nadajniku dojrzałem rezonator kwarcowy. Znając życie to właśnie on może odpowiadać za częstotliwość na której pracuje nadajnik. Może też to być element obsługujący jakiś mikrokontroler. Trzeba by sprawdzić na jakiej częstotliwości pracuje nadajnik i czy odpowiada ona tej z rezonatora. Co do zmiany częstotliwości generowanej przez rezonator- są pewne metody polegające na dołączeniu do niego pojemności ale wpływają one niekorzystnie na stabilność pracy na której nam zależy stosują konstrukcje opartą na kwarcu. Najlepiej było by zmienić poprostu częstotliwość na inną zamieniając rezonator ( z tym, że nie wiem czy to jest możliwe gdyż rezonatory budowane są na konkretne częstotliwości).
    To są moje podejrzenia. Powodzenia!
  • Poziom 7  
    Wszystko pracuje na falach 40 mHz, strasznie by mi zależało na rozwiązaniu tegoż problemu, dlatego też szukam pomocy. Z tym że w tym wypadku potrzebuje konkretnych i szczegółowych instrukcji.
  • Poziom 7  
    Steryd3 mógłbyś to rozwinąć? "są pewne metody polegające na dołączeniu do niego pojemności ale wpływają one niekorzystnie na stabilność pracy na której nam zależy stosują konstrukcje opartą na kwarcu. Najlepiej było by zmienić poprostu częstotliwość na inną zamieniając rezonator ( z tym, że nie wiem czy to jest możliwe gdyż rezonatory budowane są na konkretne częstotliwości)"
  • Poziom 7  
    Rozwiązane dzięki pomocy urzytkowników