Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opony letnie 2014 jakie wybrać.

11 Mar 2014 20:22 14472 16
  • Level 9  
    Witam.

Jak wiadomo przyszła już wiosna. Po raz pierwszy zdecydowałem się na zakup nowych opon letnich ponieważ mam już dość nalewek i używanych. Przedział cenowy jaki mnie interesuje to 800-1000 zł za komplet. Oponki do a3 205/55/16. Na allegro jest sporo propozycji do tej kwoty. Co polecicie?

1) Dębica PRESTO V1-- 809zł
    2) BARUM BRAVURIS 3HM 91V--- 870zł
    3) Michelin Kormoran --815zł
    4) Uniroyal RainSport 3 -- 1000zł
    W podobnych cenach są jeszcze klebery i fuldy. Co polecicie? Myśle ze pomoże także to innym użytkownikom. na allegro z tego co widziałem najlepiej sprzedają się dębica i uniroyal. Po prostu chcę kupić oponki które mi posłużą pare latek.
    Z góry dzięki za pomoc.
  • Helpful for users
    Miałem Uniroyale RainSport (nie pamiętam którą wersję) w poprzednim aucie i były rewelacyjne, zwłaszcza na mokrej nawierzchni w okresie jesiennym, a nawet po pierwszych opadach śniegu (błoto pośniegowe na jezdni). Na suchej potrafiły trochę piszczeć jak było gorąco i trochę szybciej brało się ostry zakręt (np. zjazd na autostradę). Mam porównanie do Bridgestone Potenza w tym samym aucie, które na mokrej nawierzchni zachowywały się tragicznie (koszmarny aquaplanning). Zaznaczam, że było to inne auto i inny rozmiar opon, więc i inaczej mogły się zachowywać.
  • Level 13  
    Witam osobiście polecam Kleber hp3 jak i Barum bravuris, sam posiadam Klebery, a mój ojcieć Barumy i oboje jesteśmy bardzo zadowoleni wydaje mi się że Klebery lepiej zachowują się na mokrej nawierzchni a zwłaszcza lepiej odprowadzają wodę, jest wyczówalny mniejszy opór przy wjeździe w kałuże.
    Mój znajomy pracuje w instytucie gdzie badali ostatnio opony i Michelin i Dębica wypadli słabiutko, na czele był Nokian i jeszcze jakaś firma zachodnia, ale już nie pamiętam nazwy.
  • Level 9  
    Własnie o takie odpowiedzi mi chodzi. Niech się wypowiadają osoby które miały któreś z tych opon. Czekam na więcej opinii.
  • Level 23  
    polecam też oponki toyo- cenowo jest troszkę drożej niż dębica ale taniej niż uniroyal. mam takie (TR1- starszy model) ale są bardzo dobre. lepiej się trzymają drogi niż hanhooki i kumho a nawet niż barumy.
  • Level 9  
    a co powiecie o dunlopach? już z tej lepszej półki i trzeba pare groszy dopłacić. podobnie goodyear i continental.
  • Level 13  
    W tym przedziale cenowym to tylko Dębica - wygenerowałam Ci na Skąpcu zestawienie opon z tej firmy - link. Oponki zaczynają się od 205 plnów - spokojnie zmieścisz się w tym przedziale cenowym. Dębica to nie jest ta sama Dębica którą znaliśmy kiedyś. Teraz produkują opony naprawdę dobrej jakości. Nie jest to tylko moja opinia - ale także męża który jest w końcu mechanikiem.
  • Level 9  
    Wielkie dzięki. Nom ja troszkę jeszcze popytałem i się rozejrzałem i to jest prawda że w tym przedziale cenowym to najlepszy wybór ale jednak dorzucę te 300zł i zainwestuję w dunlopy albo continentale.
  • Level 28  
    Zainteresuj się także niewymienionymi tutaj oponkami - powiem wprost Nokian LINE 205/55R16 91V. Znajdziesz aukcje, która zaoferuje Ci 60mc gwarancji.
    Jeżdżę na tych gumach masę czasu, przyczepność pierwsza klasa, podczas deszczu możesz jeździć bez obaw i wtedy je docenisz. Co ważne są także ciche.
    Dębica...nie pakuj się.
    Pozdrowienia, szerokości !
  • Level 11  
    Osobście polecam Nokian H/V lub Line , pozatym Vredestein Sportrac 3 lub następce Sportrac 5
  • Level 11  
    Dębice nie są złe, chociaż moim zdaniem bardziej na zimówki (głośniejsze). Wziąłbym Uniroyala, względnie Barum ;)
  • Level 12  
    Z daleka od kormorana na lato. Mam zimówki i powiedzmy że są ok ale letnie to pomyłka. Na miejscu michelina nie przyznawałbym się do nich. Bieżnik leci jak głupi a trzymania 0
  • Level 9  
    Szukałem szukałem i jednak zdecydowałem się to co mieli na stanie czyli hankooki. Opini w internecie jest mało ale same pozytywne i jak na razie jestem zadowolony z cichości opon i ogólnej jazdy na suchym jak i mokrym. Opony ze średniej półki. zobaczymy z czasem. Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.
  • Level 11  
    Spoko, daj znać jak się spisują - też jestem ciekaw ;)
  • Level 9  
    Cześć, skorzystam z twojego tematu, tyle że zapytam o opony 225/55 R17

Co polecacie? Maja być nowe z 2013 / 2014 roku, a nie jakieś leżakujące od 2011
    Cena za oponę max 550 zł
    Zależy mi przede wszystkim na przyjemnej jeździe, wiec mają być ciche oraz przydałoby się również żeby sensownie odprowadzały wodę i były ekonomiczne.
    Krótko mówiąc ciacha, solidna, oszczędna opona za średnią cenę.
  • Level 11  
    Morgulek, jak z głośnością Klebera HP3. Zależy mi na naprawdę cichych oponach 175/65 R14 pozdr