Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA 40L7335 - Podłączenie telewizora do PC

paatryko030 11 Mar 2014 22:19 7251 17
  • #1 11 Mar 2014 22:19
    paatryko030
    Poziom 7  

Witam, niedawno zakupiłem telewizor TOSHIBA 40L7335.
    Udało mi się go podłączyć do WiFi, wszystko ładnie chodzi, przeglądarka także, myszka też trybi, problem jednak w tym, że na tych wszystkich aplikacjach ze SMART TV Cloud nie łatwo jest coś ciekawego obejrzeć, nie dość że reklamy po 15minut to cięzko też znaleźć jakiś ciekawy film. Jedyne co mi się podoba to wbudowana możliwość oglądania filmików z yt ; )
    Ogólnie chciałbym aby telewizor mógł się łączyć z moim PC przez wifi w taki sposób abym mógł na tym telewizorze odtwarzać filmy np. z kinomaniaka czy też innych takich serwisów.
    Próbowałem robić to w telewizorze przez przeglądarkę, ale neistety prosi mnie o Flash Playera, niestety wydaje mi się że ten telewizor nie ma możliwości zainstalowania tego Flash Playera(no chyba że wiecie jak to prosiłbym o instrukcję).
    Pierwsze co to pomyslałem o Intel WiDi ale wtedy musiałbym dokupić jakiś adapter WiFi, a nie jest mi to na rękę.
    Mój router to Edimax BR-6228nS.

Podsumowując:
    Opcja 1:
    Chcę połączyć telewizor z komputerem stacjonarnym bezprzewodowo (przez router) tak abym mógł oglądać tam filmy które bym sobie włączał na PC.
    Opcja 2:
    Zainstalować na telewizorze Adobe Flash Playera aby odtwarzać filmy bezpośrednio z przeglądarki wbudowanej w telewizorze.
    Z góry dziękuję za pomoc ; )
    Pozdrawiam.

0 17
  • #2 12 Mar 2014 09:24
    grubs
    Poziom 32  

Wymieniłeś wszystkie rozsądne rozwiązania.
    W sprawie Adobe Flash Playera dla przeglądarki internetowej zadzwoń do wsparcia Toshiby żeby się upewnić ale małe są szansę.

Widi to dobre rozwiązanie ale komputer musiałby mieć odpowiednią kartę graficzną kartę wifi i procesor.

Jak tego nie spełnisz to pozostaje połączenie kablem HDMI. (rozumiem że nie masz możliwości połączenia?)

0
  • #3 12 Mar 2014 17:26
    paatryko030
    Poziom 7  

No niestety nie mam możliwości podłączenia kablem HDMI.
    Ogólnie komputer nie jest taki zły, rok temu go sobie składałem, no i ostatnio podłączałem go kablem pod 42 calowy monitor i wszystko super chodziło.
    Rozumiem, że najłatwiejszym i pewnie jedynym rozwiązaniem będzie dokupienie jakiegoś transmitera WiFi?

0
  • #4 12 Mar 2014 17:48
    grubs
    Poziom 32  

No nie wiem czy to ci coś da bo transmiter to go do sieci podłączy co już masz zrobione a ty potrzebujesz oglądać filmy ze strony internetowej to potrzebujesz "na żywo" to robić więc Widi cię ratuje tylko raczej.
    Filmy z dysku to już możesz puszczać.

0
  • #5 12 Mar 2014 20:45
    paatryko030
    Poziom 7  

Zadzwoniłem do serwisu Toshiby, tam Pan powiedział mi że Flash Playera w sobie na pewno nie ma, a co do mojego problemu to zaproponował mi bardzo ciekawy pomysł.
    Otóż polecił mi zrobienie streama, programem PS3. Jest to program do podłączenia playstation pod komputer i to co leci w komputerze jest pokazywane na telewizorze bądź też innym monitorze, w zależności gdzie jest podłączony playstation, problem w tym, że on to robił na telewizorze innej marki i nie wiem czy na moim da radę to zrobić, zainstalowałem już ten program, kombinowałem trochę w telewizorze, ale niestety nie wykrywa mi ani programu, ani program nie wykrywa telewizora. Idąc tą ścieżką wpisałem w wujka google "Toshiba Media Serwer" no i ku mojemu zdziwieniu znalazłem tam coś w stylu strony internetowej o nazwie "TVMobili", jednak nie za bardzo to ogarniam. Ogólnie wiem jak to ma wyglądać, bo tworzę streama który udostępniam przez WiFi, a mój telewizor go odbiera, problem w tym że nie za bardzo wiem jakiego by tu programu użyć. Czy ktoś już kiedyś czegoś takiego próbował?

Edit:
    Jesteśmy prawie w domu. Znalazłem na kompie w Sieciach zakładkę "Toshiba" i jeszcze kilka innych, a w necie znalazłem jak jeden koleś pisał żeby po prostu kliknąć PPM na filmie czy też piosence bądź zdjęciu i tam będzie taka opcja żeby odtwarzać w TV, no i jest. PPM ---> Odtwarzaj do----> Toshiba.
    Wszystko działa, filmy odbiera, można przewijać z pilota, film puszczam i robię sobie co chcę na kompie ; ) Fajna sprawa, teraz chciałbym jeszcze tylko odtwarzać filmy z neta.
    Jakieś pomysły? : )

Edit 2:
    Udało mi się znaleźć miejsce gdzie mogę z poziomu telewizora przeglądać sobie caaaały mój komputer ; ) Dzięki programowi PS3 Media Server. Polecam ; ) Ale póki co nie ogarnąłem jeszcze odtwarzania filmów z przęgladarki.

0
  • #6 13 Mar 2014 07:45
    grubs
    Poziom 32  

Ale pisałem Ci że zrobisz to bez problemu - czyli przeglądanie zawartości dysku bo komputer i TV są w sieci.
    Problem pojawia się gdy chcesz przekazać pulpit i sterować jakbyś był połączony kablem.
    Do tego właśnie służy np WiDi które masz w TV ale nie masz pewnie w komputerze.

Zerknij tu i zobacz na dole jakie komponenty komputera są wymagane przy WiDi i zobacz czego Ci brakuje
    http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/intel-widi.html

0
  • #7 13 Mar 2014 20:20
    paatryko030
    Poziom 7  

Brakuje mi laptopa.....
    Cały czas mówimy o komputerze stacjonarnym.
    Już nie chodzi mi o samo sterowanie komputerem przez telewizor, tylko o to aby telewizor wyłapywał tylko obraz z komputera, resztę sobie normalnie na kompie wszystko zrobię, chodzi mi tylko i wyłącznie o transmisję obrazu.

0
  • #8 16 Mar 2014 17:08
    paatryko030
    Poziom 7  

Sorki za double ale od razu odświeżę temat.
    Znalazłem u was na forum że można zrobić coś takiego programem VLC
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2183386
    Jednak nie wiem zbytnio jak by to wszystko skonfigurować aby to działało.
    Od razu chciałem zapytać czy gdybym podłączył telewizor pod router zwykłą skrętką to czy bym mógł robić streamy? Tzn. czy będzie wtedy widać mój pulpit, albo chociaż jakiś program do udostępniania tego co mam aktualnie w przeglądarce.

0
  • #9 16 Mar 2014 20:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

paatryko030 napisał:
    Od razu chciałem zapytać czy gdybym podłączył telewizor pod router zwykłą skrętką to czy bym mógł robić streamy? Tzn. czy będzie wtedy widać mój pulpit, albo chociaż jakiś program do udostępniania tego co mam aktualnie w przeglądarce.

Strumieniować w ten sposób można tylko multimedia (audio, video, filmy).

0
  • #10 16 Mar 2014 22:30
    paatryko030
    Poziom 7  

Czyli muszę dalej kombinować żeby pokazywało mi na telewizorze to co aktualnie mam na monitorze komputera?

0
  • #11 16 Mar 2014 22:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A kablem połączyć tego razem nie możesz, albo jakimś extenderem wifi?.

0
  • #12 17 Mar 2014 17:34
    paatryko030
    Poziom 7  

Extender z tego co wiem ma tylko wzmocnić sygnał, a ten mam bardzo dobry więc raczej go nie potrzebuję, tv normalnie korzysta z WiFi, nie ma żadnych problemów, co do kabla to wolałbym tego uniknąć, PC i TV mam w innych pokojach.

0
  • #13 17 Mar 2014 20:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Chodziło mi bardziej o extender audio/video przez wifi.

0
  • #14 18 Mar 2014 09:22
    grubs
    Poziom 32  

Jak widzisz nie będzie to proste i tanie.
    Najtańszą opcją i najwygodniejszą jest jednak kabel. Nawet jak go w ścianie schowasz chociaż wygodniej listwami. Do 15 m nie powinno być problemu.

0
  • #15 18 Mar 2014 18:50
    paatryko030
    Poziom 7  

Taa, nie byłoby problemu gdyby nie to że przez zwykły rj45 nie uda się chyba zrobić tak jak ja chcę, czyli pokazać tego co mam na monitorze na tv.
    Czy się da?

0
  • #16 18 Mar 2014 19:27
    grubs
    Poziom 32  

No ja mówię o kablu HDMI nie o internetowym. 15 m kupisz tanio.
    Ja mam podłączony 10 m za 30 zł w listwach podłogowych i obraz jest bez zarzutu.

0
  • #17 18 Mar 2014 21:54
    paatryko030
    Poziom 7  

Kupiłeś 10m kabla HDMI za 30zł? Ogólnie to za metr tyle się u mnie cenią xd

0
  • #18 19 Mar 2014 07:26
    grubs
    Poziom 32  

na znanym portalu aukcyjnym kup najlepiej sprzedający się u dobrego sprzedawcy. Jakaś firma najlepiej.
    W przypadku kabli hdmi cena nie ma znaczenia jeżeli chodzi o jakość.
    Te za parę zł będą działały jak te za 200 zł (o dziwo takie też sprzedają).

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo