Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo S60 D5 - brak mocy od 2 do 3 tys. obr.

balis9118 12 Mar 2014 00:00 2964 0
    balis9118
    Poziom 9  
    Witam wszystkich:)
    Znalazłem się tutaj ponieważ mam dziwny problem ze swoim volvo s60 silnik D5 163km 2002r. Tzn nie dawno zauważyłem taki dziwny objaw ze samochód tak jak by nie chciał ciagnac od 2tys obrotów tylko dostaje powera dopiero od 3tys kiedy sie turbo dobrze rozkreci (jest taki jak by mułowaty do tych 3tys ale dosyć dobrze ciągnie, jest taki jak by to powiedziec TAKI NIE ELASTYCZNY ZAMULONY) do tego dosyć mocno kopci na czarno, ostatnie 2 dni temu chodził normalnie czyli był dużo bardziej wrażliwy na pedał gazu i z dolnych obrotów szedł jak rakieta do tego nie kopci (moze troszeczke przy mocnym deptaniu ale wiadomo to diesel:)
    Na liczniku nic sie nie swieci tylko czasami jak go mocno przeciagne do 5tys obrotów to włancza sie PILNY SERVIS SILNIKA po minucie wszystko wraca do normy, gdy jezdze do 4-4,5tys obrotow nic nie wyskakuje. sprawdzilem czy nie ma żadnych nie szczelnośći i wyczyscilem EGR dalej to samo:( dodam ze na postoju wkreca sie z bólem powyżej 3tys ale gdy jade to tak jak opisalem powyżej. Gdy chodzil normalnie te dwa dni to sie wkrecal elegancko.
    Teraz pytanie czym to moze byc spowodowane? moze Turbo? wiem ze powinienem jechac na komputer ale moze ktoś miał juz taki problem i sie podzieli, szukałem podobnych tematów ale nie znalazłem problemu podobnego do mojego. Z góry dziekuje za odp Pozdrawiam Kamil.