Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

php - Brak możliwości nawiązania połączenia z bazą danych

Radekson86 12 Mar 2014 00:05 2586 10
  • #1 12 Mar 2014 00:05
    Radekson86
    Poziom 6  

Witam serdecznie jestem tu nowy, zgłaszam się do was, najlepszych fachowców w necie, ponieważ jesteście moją ostatnią deską ratunku. Otóż, poprawnie skonfigurowałem plik connect.php, jednak mimo to strona po wrzuceniu na serwer i otwarciu w przeglądarce wypluwa takie oto błędy:

Cytat:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket 'MySQL' (2) in /connect.php on line 3

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Can't connect to local MySQL server through socket 'MySQL' (2) in /connect.php on line 4

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in /connect.php on line 4

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Can't connect to local MySQL server through socket 'MySQL' (2) in /connect.php on line 7

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /connect.php on line 7

Warning: require_once(include/module/index.class.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /index.php on line 4

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'include/module/index.class.php' (include_path='.;C:\xampp\php\PEAR') in /index.php on line 4

W głowę zachodzę co może być nie tak... Dodatkowo, jeszcze ten Fatal xampp'a.
    Panowie błagam pomóżcie.
    Pozdrawiam Radek.

1 10
  • #2 12 Mar 2014 10:38
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Sprawa jest dość oczywista i dokładnie opisana.
    Nie masz uruchomionego serwisu MySQL.
    Jeżeli używasz XAMPP-a to uruchom XAMMP Control Panel i sprawdź. php - Brak możliwości nawiązania połączenia z bazą danych

0
  • #3 12 Mar 2014 15:52
    Radekson86
    Poziom 6  

Rzeczywiście chyba nie doprecyzowałem. Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź, jednak ja mam hosting zewnętrzny na home, z czym wiąże się to, że zupełnie nie korzystam z Xampp'a.
    Baza danych jest utworzona na tym samym serwerze co pliki skryptu jest wgrana na PhpMyAdmin. Zależy mi aby skrypt powiązał się z bazą, ponieważ bez tego wszystko leży.

0
  • #4 12 Mar 2014 16:02
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Dobra, bo się pogubiłem odrobinkę.
    To co Ty odpalasz i gdzie, że odwołuje się co twojego dysku C: ?
    Co to za skrypt i czemu go najpierw nie uruchomisz lokalnie zamiast kombinować z home.pl?

0
  • #5 12 Mar 2014 16:18
    Radekson86
    Poziom 6  

Stronę zakupiłem, ponieważ właściciel się wyprowadził i zupełnie nie miał czasu. Dostałem wszystkie pliki z serwera aby postawić stronę wgrałem pliki na home skonfigurowałem connect.php. A co do tego dysku C to również się zastanawiam dlaczego się tam odwołuje.

0
  • #6 13 Mar 2014 16:19
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

To wychodzi na to, że jednak źle skonfigurowałeś połączenie do tej bazy danych.

0
  • #7 13 Mar 2014 22:09
    Radekson86
    Poziom 6  

Plik connect.php wygląda w ten sposób:

Cytat:

<?php
    ob_start(); // rospoczęcie sesji.
    mysql_connect ("localhost","mój login do bazy danych","hasło do bazy"); //łącze z bazą [serwer bazy,użytkownik,hasło]
    mysql_select_db ("nazwa bazy"); //nazwa bazy

//PONIŻEJ NIC NIE ZMIENIAĆ!
    mysql_query ("SET NAMES utf8"); //kodowanie znaków
    error_reporting (E_ALL ^ E_NOTICE);
    $img_table = "nazwa tabeli"; //tabela z tentegowcami

$version = 'Rozwojowa (1.1)';
    ?>

Może popełniłem gdzieś błąd bardzo proszę o pomoc, mega zależy mi na rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam, oraz wierzę w wasze umiejętności ;)

0
  • #8 14 Mar 2014 09:34
    brachu77
    Poziom 1  

Chyba gdzieś musisz mieć w ustawieniach odwołanie do xamppa (np. w danych jakiejś zmiennej, która odpowiada za lokalizację serwera). A pierwsze komunikaty oznaczają, że dane do bazy zostały źle podane.

0
  • #9 14 Mar 2014 10:17
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Rozumiem, że poprawiłeś te linie na takie, które zawierają odpowiednie dane?

Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Nawet tę linię, opisaną: "//PONIŻEJ NIC NIE ZMIENIAĆ!"?

0
  • #10 14 Mar 2014 13:06
    Radekson86
    Poziom 6  

Podmieniłem aby wyjaśnić co wpisywałem w te miejsca, jedynie localhost został. Miał ktoś kiedyś może do czynienia, co wpisać w miejsce localhost żeby połączyć się z tymi serwerami baz danych home.pl? Pytam czy można wpisać inną zmienną, ponieważ at najwyraźniej nie działa.

0
  • #11 14 Mar 2014 14:25
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Jeżeli masz konto/stronę na home.pl, to powinieneś mieć także panel administracyjny.
    Z tego panelu możesz odczytać wszystkie ustawienia, jakich potrzebujesz do połączenia z bazą danych.
    Zdziwiłabym się, gdyby home.pl trzymał strony i MySQL-a na tym samym serwerze, więc 'localhost' na 90% nie jest poprawnym ustawieniem.
    Sprawdź to w helpie na stronie home.pl.

0