Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JAK MOGE ZROBIC FORMATA NA WIN XP PLZ HELP

06 Kwi 2005 15:07 1776 15
  • Poziom 10  
    sprawa jest taka mam wina xp i chcem zaistalowac 98 ale nie moge zrobic formata bo niewiem gdzie sie na win xp robi ;/ prosze o pomoc
  • Poziom 19  
    Witaj
    Po pierwsze jak duzy masz dysk twardy i czy masz na nim partycje.
    Jesli je masz to jak duze i w jakim formacie.
    Dla XP odpowiedni to NTFS a dla 98SE FAT32
    Jesli posiadasz 2 partycje to sformatuj Dysk D na system FAT32
    Robi sie to tak:
    Moj komputer, zaznaczasz dysk D i prawym klawiszem myszy wybierasz opcje formatuj
    potem zaznaczasz opcje system plikow FAT 32 i klikasz formatuj
    Potem resetujesz i butujesz z win 98
    kladziesz system i gotowe
  • Poziom 22  
    narzedzia administracyjne - zarzadzanie komputerem - zarzadzanie dyskami
    formatowanie pod xp
    pytanie czy chcesz do dysku z xp dołożyć drugi system? - w98?
    pozdrawiam
  • Poziom 28  
    co to wogole za pytanie ...
    odpalasz z dyskietki startowej i piszesz format c: i tyle.... a jak masz NTFS to formatujesz z plyty XP ...
  • Poziom 20  
    sprawa wygląda tak: (nie wiem na jakiej partycji masz XP-ka)najpierw ściągasz sobie dwa darmowe programiki - jeden do tworzenia dyskietki startowej - znajdziesz go na stronie http://www.bios.webd.pl/index.php?module=subj...=12&MDPROSID=ee14c92af37faa5ed8e91c58e822d78f. Właściwie masz dwa do wyboru. Po sciągnięciu i rozpakowaniu postepujesz zgodnie z instrukcją. Za pomocą drugiego programu bedziesz mógł zrobić ze swoim dyskiem co chcesz (sformatować, utworzyć, usunąć partycje). Znajdziesz go na stronie http://www.ranish.com/part/. Wybierasz odpowiednią wersje (np. 2.40) rozpakowujesz i wgrywasz te pliki na wcześniej przygotowana dyskietke startową. Wkładasz do napędu restartujesz kompa. Program uruchamiasz poleceniem part.
  • Poziom 11  
    Tyle zachodu ludzie robicie, a mu chodzi tylko o format. Jeśli masz płytkę z win98 to najprościej będzie tak:
    -Wkładasz win98 do napędu
    -Ustaw w biosie botowanie na cd rom
    -Przy uruchamianiu komputera pojawi się pytanie co zrobić: wybierz z uruchom z wierszem poleceń
    -W wierszu poleceń wpisujesz:
    F: [nazwa stacji cd]
    cd win98
    format c:
    T [tak]
    -Po sformatowaniu:
    cd..
    setup
    -lecisz z instalką
  • Poziom 28  
    pozaty nie trzeba robic dyskietek startowych tylko mozna sciagnac gotowe dla roznych systemow ze strony www.bootdisk.com
  • Poziom 20  
    tyle, że jak będzie miał XP-ka na NTFS-ie to mu płytka Win98 nic nie da
  • Poziom 35  
    ulr1ch napisał:
    Tyle zachodu ludzie robicie, a mu chodzi tylko o format. Jeśli masz płytkę z win98 to najprościej będzie tak:
    -Wkładasz win98 do napędu
    -Ustaw w biosie botowanie na cd rom
    -Przy uruchamianiu komputera pojawi się pytanie co zrobić: wybierz z uruchom z wierszem poleceń
    -W wierszu poleceń wpisujesz:
    F: [nazwa stacji cd]
    cd win98
    format c:
    T [tak]
    -Po sformatowaniu:
    cd..
    setup
    -lecisz z instalką

Spróbuj to na XP z NTFS. Powodzenia :P

Musisz uzyć dysku od XP i sformatować na FAT32
  • Poziom 16  
    Pytanie to niezbyt precyzyjnie zadane.
    Bo niewiadomo czy chce drugiego windowsa, czy chce sie przesiasc na 98.

Wykluczmy mozliwosc druga, gdyz bedac w systemie zagadnienie formatowania dysku na ktorym jest zainstalowany system jest absurdalne.
    Zostaje mozliwosc pierwsza. I powiedzmy ze partycja jest NTFS, gdyz pewnie poradzilby sobie pod dosem. Wtedy trzeba sformatowac do FAT32.
    Obojetne jaka metodą. Zostaly juz podane wiec nie bede wymienial ;) Zreszta metoda nie wazna liczy sie efekt koncowy :)
  • Poziom 10  
    ja chcem zmienic na win98 a pliki mam w ntsf czy jakos tak dysk mam 40 GB

Dodano po 17 [minuty]:

jak sciagnolem program i zaczolem robic ta dyskietke wszystko bylo ok ale ja zekomo program ja wykonal patrze a na dyskietce zadnego pliku nie bylo cis jest nie tak czy moze tak ma byc ??

Dodano po 2 [minuty]:

udalo sie program zrobil pliki ;] o nazwie karnel i license ;] dzieki za pomoc teraz obadam czy format sie zrobi ;]
  • Poziom 22  
    zrób format dysku cd-romem xp na fat32, po formacie dysku zrestartuj komp i włóż cd instalacyjną w98 - to wszystko pisze w poprzednich postach
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    jest inny problem dyskietka nie dziala poprostu komp mi jej nie odczytujemimo ze ustawilem w biosie ze ma pierwsza odczytywac dyskietke ale ok wkladam cdrom z xp i dalej mi komp nie odzczytuje mimo zmiany w biosie na cdromy mam 3 kiesze ni na plyty czy to moze miec jakis zwiazek z tym???
    pliz odpiszcie szybko
  • Poziom 22  
    odłącz na czas instalacji 2 pozostałe cd
  • Poziom 10  
    dzieki stann000 za pomoc innym tez dzieki ;]
  • Poziom 35  
    Po co te kombinacje z jakimis dyskietkami. Jak masz płyte XP to zabootuj z niej. Wybierz nową instalację a jak zapyta to kaz zrobic format w FAT32. Po formacie restart i po sprawie. Nie kombinuj bo tylko utrudniasz sobie sprawe.