Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite P200-1FC PSPB6E pod Ubuntu 13.10

12 Mar 2014 10:54 924 2
  • Poziom 9  
    Witam !
    Poszukuję sterowników do Toshiba Satellite P200-1FC PSPB6E pod Ubuntu 13.10
    Sam program ich nie wykrywa, a te z strony Toshiby są pod Windows, mam też problem z płytą główną i pracą pod biosem. Ubuntu melduje że jest wyłączony i nie działa przy tym karta dźwiękowa. Cała reszta urządzeń pracuje stabilnie Płyta główna to ISRAA LA-3441P. Próbowałem ściągnąć sterowniki od producenta biosu Phoenix dla tej płyty głównej, ale też klapa. Mam podejrzenia co do baterii biosu. Czy ktoś zna symbol tej baterii i gdzie ją mogę dostać?
  • Poziom 35  
    llano napisał:
    Witam !
    Poszukuję sterowników do Toshiba Satellite P200-1FC PSPB6E pod Ubuntu 13.10
    Sam program ich nie wykrywa

Pokaż jak ich nie wykrywa.
    Nie spotkałem się jeszcze z P200 na którym nie chodzi ubuntu 13.10 bez instalacji sterowników. Może chodzi Ci o to, że Unity wymaga jakiegoś sterownika, który i tak nie jest odpowiedni do Twojego sprzętu?

llano napisał:
    mam też problem z płytą główną i pracą pod biosem.

Jaki to problem???

llano napisał:
    Ubuntu melduje że jest wyłączony i nie działa przy tym karta dźwiękowa.

Co jest wyłączony? Bios czy Ubuntu? Jak to melduje? Prosimy o screena.

llano napisał:
    Próbowałem ściągnąć sterowniki od producenta biosu Phoenix dla tej płyty głównej, ale też klapa.

Początkujący komputerowiec powinien wiedzieć, że sterowniki do płyty od producenta bios to bzdura.

llano napisał:
    Mam podejrzenia co do baterii biosu.

Jakie? Dlaczego? Została zmierzona?

llano napisał:
    Czy ktoś zna symbol tej baterii i gdzie ją mogę dostać?

Symbol jest na baterii.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za szybki odzew.
    Pokaż jak ich nie wykrywa.
    Nie spotkałem się jeszcze z P200 na którym nie chodzi ubuntu 13.10 bez instalacji sterowników. Może chodzi Ci o to, że Unity wymaga jakiegoś sterownika, który i tak nie jest odpowiedni do Twojego sprzętu?

Źle się wyraziłem sorry, dźwięk jest systemowy Ubuntu, jednak jest bardzo charczący i niewyraźny. Nie ma wyjścia na głośniki i mikrofon.

llano napisał:
    mam też problem z płytą główną i pracą pod biosem.

Jaki to problem???
    Przy włączaniu i wyłączaniu pojawia się czarny monitor i melduje Problem system bios deklined. Mam problem z zrobieniem scrina z tego momentu zamknięcia i otwarcia Ubuntu. Nie działa w tym momencie

Jeśli chodzi o sterowniki od producenta to chciałem je tylko aktualizować Update na ich stronie http://phoenixbios.com/?ref=752 niestety nie mają nic pod Ubuntu.

llano napisał:
    Mam podejrzenia co do baterii biosu.

Jakie? Dlaczego? Została zmierzona?

llano napisał:
    Czy ktoś zna symbol tej baterii i gdzie ją mogę dostać?

jak napisałem mam podejrzenia że bios nie odpala z powodu baterii, zmierzyłem ją 1.86V przy wyłączonym kompie, 3.06V przy włączonym.
    Co do symbolu i oznaczenia baterii to mam chyba pecha bo w tym miejscu zgrzane są blaszki i symbole są niewidoczne, jedynie producent Maxwell i Made in China