Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes, Actros, 1844, błąd - błąd MR 12972, ograniczenie mocy SCR

12 Mar 2014 11:42 9792 11
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich i proszę o pomoc.
    W mercedesie 1844 rocznik 2011 w trakcie jazdy na wyświetlaczu zaczął migać silnik,lecz AdBlue normalnie pobierał.Nie zwróciłem na to uwagi,bo miałem taki problem zimą i przeszło mu samo.Tym razem niestety tak się nie stało: w trakcie jazdy wyświetlił się komunikat MR - wartości graniczne spalin przekroczone.Chciałem dojechać do celu i po dłuższym czasie wyskoczył komunikat SCR - ograniczenie mocy.W menu diagnostyki znalazłem kod błędu MR zapis pracy:01 SCR E01 a 1 29 72 . Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Przekroczenie 2 progu emisji spalin.
    Za długo bez AdBlue albo sa jeszcze inne nieaktywne usterki wpływające na ta usterkę.
    Z panelu można odczytać jedynie aktywne.
    Należy sprawdzic czy cisnienie AdBlue i Powietrze normalnie pracuje, sprawdzic czujnik NOx nastepnie skasować usterki komputerem serwisowym. (VeDoc)
  • Poziom 7  
    Chodzi o to że AdBlue cały czas było i cały czas (patrząc na litry na wyświetlaczu) ubywało go.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    magic76fa napisał:
    Chodzi o to że AdBlue cały czas było i cały czas (patrząc na litry na wyświetlaczu) ubywało go.

Witam.
    Możliwe że system SCR masz sprawny, natomiast mimo dozowania mocznika nie można osiągnąć odpowiedniego stężenia tlenków azotu w spalinach. Przyczyn może być kilka np. zła jakość mocznika, niesprawny katalizator, czujnik NOx przekłamuje odczyty itd.
    W tym przypadku proponuję udać się do odpowiednio wyposażonego warsztatu na diagnostykę. Nie da się jednoznacznie określić przyczyny bez konkretnych pomiarów i kontroli.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam
    W załączniku jest plik xentry tips z opisanymi kodu usterek 2972, 2971 itp:
    I procedury w jaki sposób je usunąć.
    Myślę ze się przyda
  • Poziom 7  
    Dzięki serwis_gh, daro111 i czester.Usterka znaleziona - padł czujnik NOx.
    Istnieje możliwość oszukania komputera aby nie redukował mocy silnika bez tego czujnika?
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Continental zapomij!
    Chyba że w sofcie serwis przerobi na pojazd specjalny.
    Ale migająca kontrolka podczas kontroli BAG to okolo 20 czujników NOx.
  • Poziom 13  
    mozna wgrac oprogramowanie MR1_35 ale to nie jest łatwa sprawa, bo mozna uwalić moduł MR
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Powiedzcie proszę jeszcze taką jedną ważną sprawę, jeżeli mój czujnik NOx jest firmy Continental,a znajomy zalatwił mi czujnik firmy Siemens - będzie to jakiś problem, będzie działać ???
  • Pomocny post
    Specjalista - układy wtrysku Diesel
    A jak masz żarówki Helli Osram albo Philips to wszystkie swieca?
    Tak samo z czujnikiem.