Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SKUTER SYM RED DEVIL - Brak iskry z rozrusznika, pali jedynie z kopki

12 Mar 2014 14:32 5967 15
  • Poziom 2  
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki brak iskry z rozrusznika w skuterze marki Sym (San Yang Motors) model Red Devil, jako że z kopki odpala bez problemu nie mam pomysłu na rozwiązanie tego problemu stalo się to płynnie najpierw raz odpalał raz nie, później rzadko, a od paru miesięcy wgl... Mam problem poważny gdyż kopka jest na wykończeniu remontowałem drugi raz rozruch nożny ale jakość części w polsce do tego Modelu jest przerażający po mięsiacu trzeba wymieniać wirnik (ślimak) i pólksięzyc w nożnym rozruchu, tak więc po przegrzebaniu internetu nie znalazłem odp. i postanowiłem sam zapytać. Sprawdziłem moduł, cewkę, iskrownik, stojan wymienilem na nowy, czysiłem z kurzu caly zaplon, wyciągnąłem rozrusznik wyczyscilem styki drobnym papierem oraz stwierdzilem ze szczotki są dobre bo rozrusznik kręci dobrze. Proszę o pomoc! :|
  • Poziom 39  
    Jakie napięcie masz na aku podczas kręcenia rozrusznikiem?
    Może spadek napięcia jest za duży przy kręceniu rozrusznikiem, (słaby aku)?
  • Poziom 2  
    Wiesz próbowałem na różne sposoby z auta prosto pod przewody akumulatorowe, próbowałem na krótko prosto do rozrusznika i też nic, nie mam schematu wiązki zapłonowej z CDI, modułu, magneto, iskrownik, cewka, gdybym znal kolory przewodów może udalo by mi się ustalić gdzie tkwi problem, może być jakiś defekt na iskrowniku lub cewce może jest gdzieś przebicie zraszałem wodą w sprayu aby szukać iskier ale nic nie zauważyłem w ciemnym pomieszczeniu więc raczej to nie jest powód zwłaszcza że jak wcześniej już napisałem, cala akcja stała się nie nagle lecz powoli postępowały problemy z uruchomieniem silnika z elektrycznego startera ;P
  • Poziom 8  
    Odkerec swiece i pokrec starterem w zaleznosci od intesywnosci koloru iskry da sie to prosto swierdzic. Jesli ma brudny niebieski to slabo. bez obciazenia sprezaniem powinna miec filoetowy ladny kolor. Mozesz tez sprwdzic taka opcje choc malo prawdopodobne: kiedy odpalasz musisz nacisnac chamulec. jesta tam odciecie zaplonu jesli nie naciskasz chamulca. jak schodowy wlacznik. to tez moze byc przyczyna bo z kopki chamulec nie jest wymagany.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Hamulec (nie chamulec) blokuje rozrusznik, nie zapłon... sprawdź ustawienie zaworów, ciśnienie sprężania, jak zapala tylko z kopki, a z rozrusznika nie (pomimo występowania iskry) silnik nie ma sprężania, lub gaźnik do przeglądu...

Moderowany przez Błażej:

A mnie się zawsze wdawało, że wciśnięcie dźwigni hamulca zezwala na uruchomienie rozrusznika, czyli go "odblokowuje". Wyjaśnij, jaki sens ma blokowanie pracy rozrusznika po wciśnięciu hamulca?

• Poziom 2  
    2 suw brak zaworów, z kopki iskra jest odpala, iskry nie ma podczas kręcenia rozrusznikiem, nie ma nic wspólnego z blokadą zapłonu hamulcem, przydał by się schemat..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    Przychylam się do przedmówcy powyżej - sprawdź ciśnienie w cylindrze, może silnik wymaga już remontu (przytarty, lub zapieczony jeden z pierścieni). Podczas uruchamiania silnika z tzw. kopki, ma on większe obroty i łatwiej uruchamia się. Jeśli skuter jest nowy, to ma sprawny zarówno akumulator, rozrusznik a także silnik i wówczas nie ma problemu z odpalaniem z rozrusznika.
  • Poziom 12  
    Sprawdź [ często pomijaną ] membranę w dolocie i uszczelniacze na wale .
  • Poziom 22  
    Cytat:
    Przychylam się do przedmówcy powyżej - sprawdź ciśnienie w cylindrze, może silnik wymaga już remontu (przytarty, lub zapieczony jeden z pierścieni). Podczas uruchamiania silnika z tzw. kopki, ma on większe obroty i łatwiej uruchamia się. Jeśli skuter jest nowy, to ma sprawny zarówno akumulator, rozrusznik a także silnik i wówczas nie ma problemu z odpalaniem z rozrusznika.

Cytat:

Ludzie, co wy piszecie? Przecież kolega napisał że nie ma iskry. Czytać nie umiecie? Co ma kompresja czy uszczelniacze do iskry?
  • Poziom 42  
    giebix napisał:
    2 suw brak zaworów, z kopki iskra jest odpala, iskry nie ma podczas kręcenia rozrusznikiem, nie ma nic wspólnego z blokadą zapłonu hamulcem, przydał by się schemat..

Z tym schematem to przegiąłeś tak bardzo że przedmówcy nie zauważyli informacji z twojego postu. :D
    cezary 603 napisał:

Tak i ciśnienie w tylnym kole oraz kolor owiewki. Tak samo pomoże....

W układzie zapłonowym, podejrzewam jakieś proste cdi ac) "kończy się" cewka ładująca djąc zbyt niskie napięcie. Kopanie wprowadza wał na wyższe RPM niż rozrusznik. Ew. coś jest skopane i rozrusznik nie może "rozkręcić" wału do właściwej prędkości.
    Jeżeli zapłonjest cdi dc, to może być słaby aku lub rozrusznik przy oporach bierze zbyt dużo prądu i spada napięcie na tyle iż przetwornica nie może wygenerować odpowiedniego napięcia.
    Jaki zapłon jest użyty w pojeździe autora tematu wie tylko on sam.
    Schemat by się przydał :D
  • Poziom 27  
    Błażej, to skrót myślowy, a chodziło mi o to że hamulec zezwala na pracę rozrusznika, a nie odblokowuje CDI... Co do braku iskry, autor powinien podać troszkę więcej informacji, napięcie akumulatora podczas kręcenia, napięcie na cewce CDI (jeśli jest)
  • Poziom 34  
    Kol. jas67 - czytaj i Ty uważnie. Autor postu podaje, że brak iskry podczas uruchamiania z rozrusznika, z kopki odpala bez problemu.
  • Poziom 22  
    Staszek49 Czytam. I dalej zauważam ze kompresja i uszczelniacze nijak się do tego mają.
  • Poziom 13  
    Dlaczego na forum dopuszczane są takie tępaki co piszą o zaworach w 2t nie czytają postów od początku ich odpowiedzi nie są na temat pytania???
    Moduł CDI uszkodziny super mechanicy miałem takie same 4 przypadki.
    Moderowany przez robokop:

Wróć jak nauczysz się kultury. Ban 14 dni na przemyślenie swojego postępowania.

• Poziom 27  
    Nigdzie wcześniej przed moim postem nie było napisane, że to cwajtakt... i uważaj na słownictwo.