Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drugi konwerter do anteny sat

06 Kwi 2005 15:50 3693 5
 • Poziom 11  
  Witam!
  Problem wygląda następująco:
  Mam antenę starego typu na jeden konwerter ,podparty trzema prętami.Chciałbym dołożyć drugi konwerter lecz nie mogę zastosować gotowych uchwytów typu zez a nie chcę na razie zmieniać anteny.
  Czy ktoś ma doświadczenie w tej materii? Dziękuję z góry za informacje i pozdrawiam.
 • Poziom 20  
  W tym przypadku jeżeli miały by pracować na HotBirdzie i Astrze to pomoże tu konwenter typu MONOBLOCK ,ma wbudowany przełacznik Diseq a żeby go zawiesić wystarczy jeden uchwyt ten który był na jeden konwenter.
 • Poziom 37  
  Można też, żeby było taniej, zrobić samemu taki monoblok dokupując drugi konwerter i mocując go obok starego w podobny sposób jak w monobloku. Sposób mocowania trzeba samemu sobie wymyślić i dostosować do wielkości, kształtu i rozstawu prętów mocujących konwerter. Można też zastosować przełącznik "diseq" przy konwerterach a można (jeśli się ma tuner dwuwejściowy) nie stosować go tylko dwa przewody antenowe poprowadzić aż do tunera.
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Właściwie najlepszym rozwiązaniem jest, niestety, wymiana anteny.
  Monoblok nie załatwia sprawy.
  Problem polega na tym, że jeden z prętów 'podpierających' umiemożliwia prawidłowe umiejscowienie konwertera zezującego.
  Ponieważ mocowanie na 2 podporach nie będzie stabilne, można próbować przestawić ten pręt z obejmy konwertera na dolny wspornik, ale trzeba to robić umiejętnie, żeby nie wysunąć głównego konwertera z ogniska anteny.
 • Poziom 11  
  Jesli masz odpowiedni konwerter na tej antenie to mozez zastosowac specjalny uchwyt (zez), ktory montuje sie nie na tej rurce tylko na konwerterze, taki jak na zdjeciu ....
 • Poziom 11  
  Witam! Problem rozwiązałem w następujący sposób: jeden z prętów umocowałem poniżej oryginalnego uchwytu do pręta środkowego po czym dorobiłem uchwyt drugiego konwertera (monoblok byłby za ciasny)dalej już wg instrukcji :diseq i oglądam hb i astre.Temat zamykam.Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.