Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kd + zestaw stereo czy samo dobre KD?

12 Mar 2014 20:18 921 5
 • Poziom 10  
  Witam.

  W moim nowym temacie chciałbym rozwiązać jeden męczący mnie problem. Mianowicie zastanawiam się czy lepiej do mojego amplitunera http://www.pioneer.pl/pl/products/archive/VSX-922-K/page.html dokupić tańsze głośniki http://www.euro.com.pl/zestawy-kolumn/taga-harmony-tav-606.bhtml i używać tego w 80% jako KD i za kilka miesięcy kupić np http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/yamaha-pianocraft-mcr-750-czarny.bhtml (słyszałem o tym modelu wiele pozytywnych opinii) czy lepiej poczekać z zakupem kolumn i zakupić np http://www.mediamarkt.pl/zestaw-glosnikow-jbl...ny,id-147015?gclid=CMaT6fLajb0CFeXLtAodcAwAbw ? Zastanawia mnie jakie widzicie plusy i minusy obu koncepcji i na co mam się zdecydować. Dziękuje za wszelkie porady i odpowiedzi. :)
 • Moderator
  Przede wszystkim powinieneś posłuchać tego sprzętu. Żadne rady nie zastąpią osobistego odsłuchu. Yamaha Pianocraft i JBL ES to tak różne brzmienie, że raczej nie ma osoby, która polubi jedno i drugie.
 • Poziom 10  
  Tak, rozumiem ale czy warto dopłacać do jbl czy różnica w KD między tagą a jbl będzie aż tak duża czy będzie ona widoczna dopiero przy muzyce? Bo jeśli nie to czy nie warto dokupić osobne urządzenie do słuchania muzyki?
 • Moderator
  Różnica jest ogromna. Ale nie tyle w jakości co w charakterze brzmienia.
 • Poziom 32  
  Ktoś może powiedzieć że płaci się za znaczek jbl, no nie, taga też już się ceni i to bardzo. Różnica tych dwu marek i modeli jest w wykonaniu, lepszym wykończeniu, brzmieniu.
  Wbrew pozorom te średniej wielkości jbl nie są takie pompujące bas i efekciarsko kinowe, są w miarę spójne w muzyce, grają z przestrzenią, choć z pazurem. Ta taga 606 jest bardziej efekciarska i napuszona - takie spostrzeżenie z posłuchania obu w saturnie . Yamaha dość powściągliwa z ostrą górą .
 • Poziom 34  
  A potem, tak dla porównania tylko, znajdź jakiś zestaw stereo za 3000 zł - czyli tak jak JBL - i porównaj brzmienie. Przy filmach będzie ciut inaczej, ale to trzeba posłuchać, żeby wiedzieć w czym rzecz. Ja osobiście wolę dobre stereo niż KD, filmy też potrafią dobrze zagrzmieć - ale odczucia przy odsłuchu są po prostu inne. Nie gorsze, nie lepsze, tylko inne.