Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy ktoś ma kam JVC GR-D33er lub pokrewna?

piapia 06 Apr 2005 16:50 2253 9
    piapia
    Level 24  
    Jezeli tak to prosze mi napisać z jaka karta FireWire kamera wspołpracuje bez żadnego problemu pod WinXP&SP2 ? Na jakim jest układzie?

ps. Z SB Audigy 2ZS i kontrolerem z płyty Asus A7n8X -Deluxe nie chce ;-(
    dlatego prosze o pomoc, zeby znowu nie umoczył.
    pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    mkruk
    Level 11  
    mam gr-d73e i z firewire na chpisecie VIA nie chciała współpracować, kupiłem drugi kontroler na Texas Instruments i jest ok!
    piapia
    Level 24  
    jak sie objawiał brak współpracy?
    u mnie winda nawet nie wykrywa podlaczenia kamerki. TAk jak czyni to przy aparacie cyfrowym czy czytniku kart.

ps. mozesz dac dokladniejsze namiary na ta karte? - gdzie kupiłes, jaka firma, symbol, cena?

pozdrawiam
    mkruk
    Level 11  
    system nie widzial kamerki,w pinnacle nie można było zrzucić filmu (wyskakiwał komunikat o nieudanej próbie inicjacji kamery) ale np można było sterować kamerą spod pinnacle (przewijanie taśmy)
    Co do karty to ja kupowałem karte na pcmcia do laptopa w tym sklepie:
    http://sklep.vico.pl/?action=szcz&C=33&II=1700&UID=VS20050412092802
    ale sprzedawca nie wiedział na jakim jest chipsecie, musiałem poszukać oznaczeń na stronie producenta karty (okazało się że ta karta występuję w trzech wersjach z chpisetem VIA, Nec, Texas Instruments) poprosiłem o odczytanie symbolu karty i okazało się że to TI więc kupiłem
    piapia
    Level 24  
    Witam. Nie wiesz przypadkiem jaki byl symbol scalaka?

ps. moge kupic na ukladzie TSB12LV26

pozdrawiam i dzieki za odpowiedz.
    piapia
    Level 24  
    Ja wiem ze jest ;-)
    ale chcialem sie dowiedziec czy jest taki sam w Twojej karcie.

pozdrawiam
    mkruk
    Level 11  
    niestety tego nie będę mógł sprawdzić, musiałbym rozwalić obudowę karty i zajrzeć do środka, specyfikacja tech. dołączona do karty jest bardzo uboga
    piapia
    Level 24  
    Witam. Juz mnie szlak trafia. Myslalem ze dzisiejsze kamery sa kompatybilne ze wszystkimi kartami DV.
    Wlasnie zainstalowalem karte DV Terratec Cameo 400 na chipsecie Texas Instruments (uzywka).
    Zainstalowala sie prawidlowo w windows XP. Podłaczam kamere, przelaczam ja w stan odczytu filmu, windows na chwile pomysli (pojawia sie klepsydra), ale nic nie wyswietla (okno zapytania czy zgrac materiał, jak po podlaczeniu aparatu cyfrowego). Zainstalowalem karte w drugim kompie, ta sama sytuacj. Po uruchomieniu Windows Movie Maker i wybraniu opcji przechwytywania wywala napis ze nie ma zadnego urzadzenia ;-(

Dodam jeszcze ze jezeli kamera jest wloczona i przelaczona na funkcje Play (ale film jest zatrzymany) myszka czasami (co jakis czas) sie zacina - w obudwu komputerach.

ps. czy mam prawo reklamowac kamer z przyczyny braku kompatybilnosci z kartami DV - probowalem juz 3 na roznych chipsetach ;-(

pozdrawiam
    piolew
    Level 11  
    Witam,
    Ja mam GR D30 i FW na VIA. Pracowal poprawnie pod Windows Millenium, a teraz nie mam problemu pod Windows XP HE PL. Tez slyszalem o problemach wspolpracy z chipsetami VIA i o wyzszosci chipsetow Texas Instruments, ale ja nie mialem jakichkolwiek problemow.
    Pozdro