Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ferguson ariva 202e - Ferguson Ariva 202e brak z połączeniem przez RS232

12 Mar 2014 20:59 9771 10
  • Poziom 11  
    Witam mam taki problem poniewaz na moim fergusonie ariva 202e pokazal sie napis ash!! wyczytalem ze mozna wgrac softa przez rs232 ale ze moj koma ani laptop nie posiadaja rs232 wiec zakupilem przejsciowke na usb. po wielu godzinach szukania sterownikow udalo sie. podlaczam rs232 null modem odpalam ariva upgrade wybieram plik do wgrania i taki komunikat mi sie wyswietla
    "Synchronizing STBs... Please reset target!"
    Ma ktos jaies porady jak wgrac soft? czy moze jakims innym programem?
  • Poziom 25  
    Witaj . Wgrałeś nie ten soft co trzeba .Ale pomijając to ,wszystko masz na stronie producenta. Wal do kogoś kto ma jeszcze starszego kompa z wyjściem na null modem i wgrasz soft . Osobiście miałem ten sam problem co Ty z przejściówką usb.
  • Poziom 11  
    No własnie już po wszystkich znajomych dzwoniłem i szukam kogoś kto ma rs w komp. LeDy dzieki zarejstrowalem sie tam ale znalazlem to co mam czyli softy i program do wgrania. chodzi mi czy ktos zna jakis sprawdzony sposob zeby wgrac soft przez przejsciówke usb??
  • Poziom 11  
    Kupiłem dziś karte PCMCIA-> RS232. Nadal niestety mam problem z komunikacją.. ferguson ariva 202e - Ferguson Ariva 202e brak z połączeniem przez RS232
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    mihal2002 napisał:
    Maniek1981r napisał:
    Kupiłem dziś karte PCMCIA-> RS232. Nadal niestety mam problem z komunikacją..

Kolego Kościan.
    To się " leczy" w większości samemu wgrywając co potrzeba i czym potrzeba. I co wgrać i jakim programem opisywane . Trzeba nieraz próbować wielokrotnie.
    http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odb...ki-satelitarne-HD/Ariva-102E/EromUpgrade.zip/
    Poczytaj tu: http://forum.dvhk.to/ rejestracja. Forum>Ariva HD> ASH na wy świetlaczu.
  • Poziom 11  
    LeDy dzięki bardzo!!! Nie wiem czemu ale pobrałem program z twojego linka i wgrało się za pierwszym razem!! Jeszcze raz dzięki, Pozdrawiam :D
  • Poziom 43  
    To jeszcze napisz czym przedtem w grywałeś?
    Na przyszłość: patrzeć co się wgrywa a listy najlepiej robić samemu, potem na pendrive'a - Backup i możesz po każdej zmianie softu wgrać swoją z backup'a.
    P.S. Jak tam Kościany i inne pesymisty? ASH to nie jest uszkodzenie a błąd.
  • Poziom 11  
    Wgrywałem niby tym samym, strona fergusona, pobierz, odbiorniki HD, ariva 202E.
    Soft też ze strony producenta pobierałem. Próbowałem przez usb, ale na win7 profesional totalny brak komunikacji. Dopiero karta PCMCIA-> RS232 pomogła.
    Jeszcze raz dzięki za pomoc.
    Temat uważam za zamkniety :D