Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Eurostar błąd EO - skąd usterka?

Mariusz Mediap 12 Mar 2014 22:15 3855 8
  • #1 12 Mar 2014 22:15
    Mariusz Mediap
    Poziom 2  

Piec dwufunkcyjny. Stary ma już ze 20 lat.
    Wyskakuje błąd EO lub E0 (zero) nie wiem jak to odczytać jest albo o albo zero...
    Przy okazji miga kontrolka z trójkątem. Nie słychać, żeby piec podawał iskrę.
    Może ktoś pomoże, co może być powodem usterki?
    Będę wdzięczny.

0 8
  • Zasilacze Ups
  • #2 12 Mar 2014 23:25
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Kod E0 błąd wewnętrzny płyty głównej. Nacisnąć reset do ukazania się poziomych kresek, wyłączyć-włączyć. Zmierzyć napięcie i polaryzację....Wymienić płytę główną.

1
  • Zasilacze Ups
  • #3 13 Mar 2014 06:38
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Albo sa gdzies zimne luty

0
  • #4 13 Mar 2014 12:08
    Mariusz Mediap
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedzi... oczywiście resetowałem przyciskiem z trójkąrtem do poziomu kresek, wyłączałem z prądu wciskałem kominairza, przycisk z kluczem ... i nic cały czas się świeci EO. Chyba trzeba założyć najgorszy scenariusz - wymiana płyty głównej... Czy może być jakaś inna przyczyna ??

-1
  • #6 13 Mar 2014 20:08
    Jacek79
    spec od auto-elektro

N vs L w zasadzie tyle

0
  • #7 08 Kwi 2014 21:40
    rstlen29
    Poziom 14  

Witam

U mnie ten błąd pokazał sie na wyświetlaczu po podłączeniu UPS-a z tego samego gniazda co wcześniej podłączonego bezpośrednio UPS ma fabryczny kabel nic nie było przekładane zostaje sprawdzic czy nie trzeba zmodyfikować połączenia wewnątrz zasilacza.
    Piec jest sprawny działa po ponownym podłączeniu do gniazdka 230 V.

0
  • #8 08 Kwi 2014 22:00
    grzesiek234
    Specjalista - systemy grzewcze

Jeżeli polaryzacja to mały problem, lecz jeżeli płyta to wtedy bym się zastanowił gdyż nowa kosztuje 818 netto.

0
  • #9 10 Kwi 2014 05:31
    rstlen29
    Poziom 14  

Mogę też potwierdzić że komunikat to informacja o polaryzacji.
    Miałem również ten komunikat po podłączeniu UPS-a żeby sprawdzić jego działanie i w tym przypadku okazało się że posiadany zasilacz nie ma odpowiedniej czystej sinusoidy żeby poprawnie zasilić piec.

0