Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo hu-850 - Brak odbioru fal FM/AM

pjw 13 Mar 2014 01:07 2607 0
    pjw
    Level 11  
    Witam,
    Posiadam Vovlo S60 z fabrycznym radiem HU-850. Niestety dopadł mnie problem zaniku odbioru radia. CD działa prawidłowo jednak brak radia. Sprawdziłem wtyk antenowy jak i wzmacniacz i wszystko jest OK. Problem pojawił się nagle i nie było żadnych wcześniejszych objawów. Wieczorem gaszę auto wszystko OK a rano już nie działa radio. Dodatkowo dziś (po 3 dniach tego problemu) jak odpaliłem auto radio działało OK (odbierało FM) do czasu jak zgasiłem samochód (radio się wyłączyło po wyjęciu kluczyka i próbie ponownego odpalenia od razu nie działało. Czy to może być jakiś zimny lut na CPU lub czymś podobnym? spotkał się ktoś z tym?

Drugie pytanie to :
    Radio to posiada sterowanie na kierownicy za pomocą szyny CAN (podgłaszanie/ściszanie oraz zmiana stacji/ścieżki CD. rozglądając się za nowym radiem (stacja multimedialną ) natrafiłem na opis iż posiada programowalną obsługę sterowania z kierownicy jeżeli jest to układ rezystancyjny. Rozumiem ze bez odpowiednich przejściówek nie da rady tego radia zaprogramować do obsługi kierownicy przez CAN?

Jednak bardziej mi zależy na naprawie tego radia (obsługuje fabrycznie zamontowany park assist ), Nakierujcie mnie proszę co mam sprawdzić ...:(