Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

whirpool ADG 6240 - Ogólnie informacje o sprawdzeniu poszczególnych elementów

madiz08 13 Mar 2014 15:33 4776 3
 • #1
  madiz08
  Level 14  
  Witam
  Po 2,5 letnim okresie ekspluatacji, po TV, płycie indukcyjnej teraz padła mi również zmywarka. Oddałem ja do naprawy podając przyczynę nie wypompowywania wody na końcu programu. Odpowiedź to 800zł naprawa i czy zostawia Pan ja u nas bo to już złom. Naprawa płyty indukcyjnej to tez było ponad 500zł, a okazało się że po wymianie 4-ech elektrolitów, które kosztowały mnie 1,80zł. nagle prawe palniki ożyły i mają się dobrze, także powiedziałem, żeby zmontowali mi to tak jak oddałem i zabiorę ją. Wczoraj po podłączeniu już wogóle nie wystartowała, zerwali nalepkę z modelem zmywarki. Zadzwoniłem wkurzony do nich, ale teraz mogę sobie gadać, no nieważne.

  Spód mojej zmywarki wygląda tak (zdjęcie trochę niewyraźnę)
  whirpool ADG 6240 - Ogólnie informacje o sprawdzeniu poszczególnych elementów
  Powoli zdemontowałem wszystkie części i ponownie zmontowałem je na podłodze w łazience, ale jedna rzecz mi umknęła gdzie ma się znajdować:
  whirpool ADG 6240 - Ogólnie informacje o sprawdzeniu poszczególnych elementów
  Podobno programator jest sprawny, rozbierając te części było tam wszędzie mnóstwo syfu i dlatego powoli chciałbym sprawdzić każdą część:
  Zaczynając od dopływu wody
  whirpool ADG 6240 - Ogólnie informacje o sprawdzeniu poszczególnych elementów
  elektrozawór wody sprawdziłem i jest sprawny. Woda wprowadzana jest pod pojemnikiem na sól do zmywarki i wchodzi tak jak niebieskie linie po czym zmienione już czerwone linie prowadzą do środkowego wejścia, które jest zamknięte, przejście blokuje silniczek, po jego załączeniu woda dostaje się tam gdzie sól. I tu mam tytanie czym jest ten czujnik1? Jak woda napływa to jest tam jakby pływak połączony z tym czujnikiem i czy to działa na zasadzie że zamyka lub otwiera obieg?
  Ale przejście jest zamknięte i woda napełnia się, jeżeli przekroczy żółty poziom przechodzi lewym wyjściem przez filtr do dalszych części zmywarki. Próbując przedmuchać filtr czułem spory opór, czy to normalne? czy może być że filtr jest zawalony?
  Jeżeli filtr nie odbiera wody to tak jak pokazują pomarańczowe strzałki woda wpada do wewnątrz zmywarki.

  Tutaj chciałbym poprosić o pomoc w zdiagnozowaniu tych dwóch czujników i silniczka. Po pierwsze jakim napięciem mogę sprawdzić silniczek (nie zdążyłem wczoraj rozebrać programatora aby sprawdzic ścieżki, widziałem jedynie trzy przekaźniki na 12V, czy to jest napiecie podawane na silniczek?). A po drugie właśnie jaka jest rola tych czujników i jak można je sprawdzić? Jezeli trzeba do tego jakichś impulsow to tez szybko mógłbym zrobić cos takiego na mikrokontrolerze.  Jutro Rozbiorę kolejną część

  Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

  ten silniczek to elektrozawór jednak

  Dodano po 2 [godziny] 59 [minuty]:

  whirpool ADG 6240 - Ogólnie informacje o sprawdzeniu poszczególnych elementów
  Troche poczytałem i wiem już że to całe to płaszcz wodny, elektrozawór ma rezystancję 3,5kΩ także pewnie zasilany jest 230V, a te czujniki to czujniki przepływu wody. Są one połączone jeden z drugim równolegle i dalej przewody ida do programatora. Teraz juz moje poprawne pytanie: jak sprawdzić czujnik przepływu wody?
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  mooflon
  Level 1  
  Witam,
  Czy udało się zdiagnozować te czujniki?
 • #3
  madiz08
  Level 14  
  witam
  nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na ten temat dlatego poddałem się w tym temacie
 • #4
  gameserv
  Level 13  
  Wiem, że to stary temat, ale jestem ciekawy:
  A czy jak załączyłeś przycisk anulowanie (ten ostatni) to załączała Ci się procedura 1-minutowa wypompowywania wody i czy ta funkcja działała?