Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirpool ADG 6240 - Ogólnie informacje o sprawdzeniu poszczególnych elementów

madiz08 13 Mar 2014 15:33 3885 3
  • #1 13 Mar 2014 15:33
    madiz08
    Poziom 14  

Witam
    Po 2,5 letnim okresie ekspluatacji, po TV, płycie indukcyjnej teraz padła mi również zmywarka. Oddałem ja do naprawy podając przyczynę nie wypompowywania wody na końcu programu. Odpowiedź to 800zł naprawa i czy zostawia Pan ja u nas bo to już złom. Naprawa płyty indukcyjnej to tez było ponad 500zł, a okazało się że po wymianie 4-ech elektrolitów, które kosztowały mnie 1,80zł. nagle prawe palniki ożyły i mają się dobrze, także powiedziałem, żeby zmontowali mi to tak jak oddałem i zabiorę ją. Wczoraj po podłączeniu już wogóle nie wystartowała, zerwali nalepkę z modelem zmywarki. Zadzwoniłem wkurzony do nich, ale teraz mogę sobie gadać, no nieważne.

Spód mojej zmywarki wygląda tak (zdjęcie trochę niewyraźnę)
    Powoli zdemontowałem wszystkie części i ponownie zmontowałem je na podłodze w łazience, ale jedna rzecz mi umknęła gdzie ma się znajdować:
    Podobno programator jest sprawny, rozbierając te części było tam wszędzie mnóstwo syfu i dlatego powoli chciałbym sprawdzić każdą część:
    Zaczynając od dopływu wody
    elektrozawór wody sprawdziłem i jest sprawny. Woda wprowadzana jest pod pojemnikiem na sól do zmywarki i wchodzi tak jak niebieskie linie po czym zmienione już czerwone linie prowadzą do środkowego wejścia, które jest zamknięte, przejście blokuje silniczek, po jego załączeniu woda dostaje się tam gdzie sól. I tu mam tytanie czym jest ten czujnik1? Jak woda napływa to jest tam jakby pływak połączony z tym czujnikiem i czy to działa na zasadzie że zamyka lub otwiera obieg?
    Ale przejście jest zamknięte i woda napełnia się, jeżeli przekroczy żółty poziom przechodzi lewym wyjściem przez filtr do dalszych części zmywarki. Próbując przedmuchać filtr czułem spory opór, czy to normalne? czy może być że filtr jest zawalony?
    Jeżeli filtr nie odbiera wody to tak jak pokazują pomarańczowe strzałki woda wpada do wewnątrz zmywarki.

Tutaj chciałbym poprosić o pomoc w zdiagnozowaniu tych dwóch czujników i silniczka. Po pierwsze jakim napięciem mogę sprawdzić silniczek (nie zdążyłem wczoraj rozebrać programatora aby sprawdzic ścieżki, widziałem jedynie trzy przekaźniki na 12V, czy to jest napiecie podawane na silniczek?). A po drugie właśnie jaka jest rola tych czujników i jak można je sprawdzić? Jezeli trzeba do tego jakichś impulsow to tez szybko mógłbym zrobić cos takiego na mikrokontrolerze.

Jutro Rozbiorę kolejną część

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

ten silniczek to elektrozawór jednak

Dodano po 2 [godziny] 59 [minuty]:

Troche poczytałem i wiem już że to całe to płaszcz wodny, elektrozawór ma rezystancję 3,5kΩ także pewnie zasilany jest 230V, a te czujniki to czujniki przepływu wody. Są one połączone jeden z drugim równolegle i dalej przewody ida do programatora. Teraz juz moje poprawne pytanie: jak sprawdzić czujnik przepływu wody?

0 3
  • #2 09 Lis 2014 22:10
    mooflon
    Poziom 1  

Witam,
    Czy udało się zdiagnozować te czujniki?

1
  • #3 12 Lis 2014 12:53
    madiz08
    Poziom 14  

witam
    nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na ten temat dlatego poddałem się w tym temacie

1
  • #4 16 Lip 2015 12:43
    gameserv
    Poziom 12  

Wiem, że to stary temat, ale jestem ciekawy:
    A czy jak załączyłeś przycisk anulowanie (ten ostatni) to załączała Ci się procedura 1-minutowa wypompowywania wody i czy ta funkcja działała?

1