Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeWalt DW9116 - Transil D23

doomelek 13 Mar 2014 13:13 1707 1
  • #1 13 Mar 2014 13:13
    doomelek
    Poziom 16  

Witam
    Ładowarka jak w temacie ze zwarciem na zasilaniu. Po wymianie IRF644 na IRF640 niby chodzi ale nie ładuje. Dodatkowo uszkodzona dioda transil D23 - 6KE51A. Nie miałem pod ręką identycznej i wstawiłem 1.5KE47A. Na zaciskach ładowania bez podłączonego pakietu jest 37V a po podłączeniu pakietu aku dioda w ładowarce miga podwójnie co oznacza "problem powerline". Z tego co wyczytałem to napięcie na zaciskach ładowania bez podłączonego pakietu powinno być 51V tyle co ogranicza oryginalna dioda 6KE51A. Dlaczego u mnie przy diodzie na 47V napięcie to wynosi tylko 37V??

Czy musi być identyczna dioda 6KE51A czy może problem leży gdzie indziej. Większość elementów sprawdziłem i jest ok.

Drugie pytanie czy wstawiony IRF640 "wytrzyma" ? Ma on większy prąd ale za to napięcie tylko 200V a nie 250V jak w przypadku IRF644.

0 1
  • #2 14 Maj 2014 08:59
    doomelek
    Poziom 16  

Po wymianie transila D23 na oryginalny P6KE51A i wstawieniu IRF644 nic się nie zmieniło. Cały czas po podłączeniu pakietu miga dwa razy czyli "problem powerline".

Zastanawia mnie czy może być problemem napięcie na głównym kondensatorze C3 bo wynosi tylko 98V. Czy nie jest to za mało ??

Ładowarka zasilana jest przez transformator 240V/120V i na wyjściu jest około 110V AC

-------------------------------------------------------------------------------------------
    Problem rozwiązany. Okazało się, że kondensator C3 miał jakąś przerwę w połączeniu bo był oryginalnie zamontowany na przewodach i zalany klejem. Po wyczyszczeniu z kleju i poprawieniu połączenia z płyta napięcia wróciły do normy czyli napięcie na C3 ok 150V i napięcie na zaciskach ładowania bez podłączonego pakietu aku ok 50V. Ładowarka już pracuje normalnie.

Pozdrawiam i zamykam temat.

0