Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher 6.80M - Brak ciśnienia

13 Mar 2014 15:14 4416 2
  • Poziom 8  
    Mam problem z myjka karcher 6.80M. Pare dni temu po podłączeniu pełna cisza, nie włączała się, a jak sie włączyła pracowała normalnie, rozebrałem szukając przyczyny, jak się okazało winowajcą był przewód, w którym jedna żyła sie przerwała. Wcześniej zanim wpadłem na to, że to przwód rozkręciłem puszke przełącznika, za nim jest taki niebieski bolec, który też rozkręciłem, poogladałem i złozyłem. To chyba jakis zawor z bolcem, sprezynka i śrutem. Ale teraz myjka po włączeniu pracuje non stop i nie wytwarza ciśnienia. Mysle, ze cos skopałem własnie przy tym zaworze, bo nic innego nie rozbierałem.

Co to za zawór i do czego ? Co mogłem skopać ? Na zdjeciu pokazuje co rozebralem i co znhajduje sie po wyjeciu. Karcher 6.80M - Brak ciśnienia Karcher 6.80M - Brak ciśnienia
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    To jest zawór przelewowy (bypass), i nie potrzebnie go rozebrałeś bo wyciąga się go w całości z tym co jest w środku (a niema na zdjęciu) i odpowiada za wł/wył urządzenia. Wcześniej się nie załączał bo mógł się zawiesić (czasem tak się zdarza) a teraz jak jest rozkręcony (lub nieprawidłowo włożony) to myjka pracuje non stop nie wytwarzając ciśnienia.
    Normalnie wystarczy ten zawór wyciągnąć, przesmarować, złożyć i wszystko śmiga. Nie wydaje mi się aby udało ci się go złożyć aby wł/wył przy tym samym ciśnieniu ale próbuj, jak nie to kup nowy (99,00 zł).
  • Poziom 8  
    Problem rozwiazany, poskladalem to prawidlowo, karcher dziala jak nowy. No ale musialem rozbebeszac glowice, zeby sobie skontrowac ten zawor w ktory to wkreca sie ten jak to nazwales bypass.