Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes/w202/220cdi - Brak sterowania elektrozaworami turbo i EGR

13 Mar 2014 17:18 1365 6
  • Poziom 16  
    Mam problem z meśkiem w202 220cdi podczas pracy silnika brak jakiejkolwiek reakcji na obu elektrozaworach po sprawdzeniu podciśnień oraz samych elektrozaworów doszedłem do braku napięcia na wtyczkach stały + jest a brak sygnału z ECU może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny lub który pin na ecu za to odpowiada ?
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 9  
    Witam znalazles rozwiazanie? Mam taki sam problem.
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 43  
    Jak są błędy czystości spalin to nie zasteruje podobnie jak wiązka uszkodzona.
  • Poziom 9  
    Na kompie nie pokazuje zadnych bledow, napiecie dochodzi do sterownika cisnienia, to wyglada tak ze nie dostaje zadnego sygnalu sterujacego. Nie wiem czy sygnal idzie z czujnika doladowania czy z przeplywomierza powietrza..
  • Poziom 43  
    Czym czytałes te błędy? I jakie były w sterowniku?
  • Poziom 9  
    Niestety nie znam nazwy programu, bledy byly odczytywane w warsztacie. Malo ktory mial w moim miescie przejsciowke pod to gniazdo a ja sam nie posiadam. Zmierzylem jedynie napiecie na kostce idacej do sterownika a raczej regulatora cisnienia egr i tam ukazalo sie 7V. Ominalem ten regulator spinajac rurki podcisnienia i przepustnica i egr dziala. Podmienilem go z tym od turbo i zadnych efektow.
  • Poziom 43  
    maliniak87 napisał:
    Malo ktory mial w moim miescie przejsciowke pod to gniazdo

He eh ten co robi MB to nie tylko ma wtyk 38 pin ale także wiedzę.
    Po drugie pewno byłeś odczytać błędy a nie naprawić więc się nie dziw.