Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połaczenia kabli w iso xsara picasso

13 Mar 2014 17:29 5169 6
  • Poziom 2  
    Proszę o pomoc w konfiguracji kostki. W mojej xsarze wygląda to tak Połaczenia kabli w iso xsara picasso

Radio pionner działa ale nie wyłącza sie przy przekręceniu kluczyka , po wyjęciu panelu traci pamiec. Po stronie radia jest standardowa kostka iSO (czerwony czarny zółty)
    Pozdpowiedzcie co mozna zamienic aby działało tak jak w starym oryginalnym i właczało sie i wyłączało ze stacyjka oraz nie gubiło pamieci
  • Poziom 15  
    Witam możesz sobie sprawdzić miernikiem najprawdopodobniej zamieniony jest żółty z czerwonym. Ponieważ w żółtym musi być stałe 12V (pamięć) a w czerwonym po wyjęciu kluczyka ze stacyjki powinien prąd zanikać
  • Poziom 2  
    dodam tylko że na kostce od radia czarny trafia do tego zótego w samochodowej kostce. czerwony do tego rózowego, a zółty do fioletowego w samochodzie. Tak wypada jak sie kostke podłaczy
  • Poziom 15  
    Tak jak piszesz nie patrzyłem wcześniej na zdjęcie. Ktoś sam montował kostkę, żółtego nie ruszaj bo to masa, zamień tylko połączenie różowego z fioletowym
  • Poziom 2  
    Zamieniłem na radiu zółty z czerwonym. Niby lepiej ale dziwne bo radio wyłącza sie dopiero po okolo minucie po zamknieciu auta. samo wyjecie kluczyka nic nie daje....nie wiem co jeszcze. Moze macie jakies pomysly
  • Poziom 15  
    Po minucie to też nie jest źle, ale jak chcesz sobie zrobić żeby od razu po wyłączeniu zapłonu się wyłączało to musisz sobie miernikiem poszukać, jakiś kabelek w którym po przekręceniu stacyjki jest prąd a po wyłączeniu nie ma.
  • Poziom 11  
    Wiem że upłynęło już trochę czasu i odgrzewam kotleta, ale jakby ktoś potrzebował informacji dlaczego radio się wyłącza po minucie, to w Xsarze Picasso w kostce iso tak naprawdę nie ma zwykłego plusa po stacyjce. Ten przewód do którego się wpiął kolega to przewód do BSI odpowiadający za sterowanie seryjnym radiem. Z oryginalnej kostki iso citroena można pobrać stały plus i masę natomiast jak ktoś chce podpiąć radio żeby grało tylko po uruchomieniu stacyjki to należy zastosować przekaźnik który wysterować można plusem po stacyjce auta -można go znaleźć na kolumnie kierownicy.