Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Polar AKS 190 /IX - zablokowany? Na wyświetlaczu pisze LOC.

sandra12062 13 Mar 2014 17:30 7002 8
  • #1 13 Mar 2014 17:30
    sandra12062
    Poziom 2  

Zablokowałam piekarnik, nie wiem nawet jak. :) Czy ktoś mi może powiedzieć, czy można go teraz odblokować? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję. Na wyświetlaczu pisze LOC.

2 8
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 13 Mar 2014 20:54
    Zygaqra
    Poziom 34  

A instrukcja pewnie leży ze starymi gazetami, może warto przeczytać?

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #3 13 Mar 2014 22:41
    peter falk
    Specjalista AGD

Gałki wyboru funkcji i termostatu na zero, nacisnąć przycisk OK i przytrzymać przez 3sekundy.

0
  • #4 14 Mar 2014 06:46
    sandra12062
    Poziom 2  

W instrukcji obsługi tego nie ma ;) a jeśli chodzi o podany sposób to niestety ale nie działa...:(

1
  • Pomocny post
    #5 14 Mar 2014 07:30
    skryn
    Admin grupy AGD

sandra12062 napisał:
    W instrukcji obsługi tego nie ma ;)

Taaa...
    A to pisały krasnoludki:

Piekarnik Polar AKS 190 /IX - zablokowany? Na wyświetlaczu pisze LOC.

3
  • #6 08 Sty 2016 16:09
    john692
    Poziom 9  

Witam!

Mam nieco inny problem.

Po wyborze dowolnej grzałki miga na wyświetlaczu "- - - C" i nie reaguje na zmianę temperatury ani na klawisze.

Nie mam instrukcji i nie wiem co to oznacza i czy da się to odblokować.

8
  • #7 01 Lip 2017 07:38
    Conradec
    Poziom 10  

john692 napisał:
    Witam!

Mam nieco inny problem.

Po wyborze dowolnej grzałki miga na wyświetlaczu "- - - C" i nie reaguje na zmianę temperatury ani na klawisze.

Nie mam instrukcji i nie wiem co to oznacza i czy da się to odblokować.

Trochę późno odpowiem, ale być może komuś się przyda.
    Komunikat "---C" przy wyborze dowolnej funkcji piekarnika POLAR AKS 190 o ile nie jest to zablokowany LOC (wtedy świeci się trójkąt pod ikoną klucza) mnie też się zdarzył. Jest bardzo prosty sposób aby uruchomić piekarnik, ale nie znam sposobu na usunięcie tego komunikatu.
    Generalnie należy sobie odpowiedzieć na pytanie: Czy potrzebny mi jest piekarnik + termowentylacja w najprostrzej formie? Czyli każda funkcja opisana na programatorze będzie dalej działać, ale funkcje z panela elektronicznego nie będą dostępne. A jakie to funkcje każdy kto ma ten piekarnik to wie ;)
    Uruchomienie piekarnika w "trybie awaryjnym" polega na ominięciu kontrolera sterującego pracą przekaźnika. Jak to zrobić?
    1. Odkręcić piekarnik z zabudowy i lekko wysunąć tak aby były widoczne blachy maskujące elektronikę (ok 25 cm).
    2. Po odłączeniu z gniazda sieciowego odkręcić 3 wkręty górnej blachy i zdjąć ją. Pozwoli to na dostęp do panela "roboczego" piekarnika.
    3. Odszukać na płytce panela przekaźnik (u mnie po lewej stronie) i to jest ten element, który załącza zasilanie do programatora.
    4. Najprościej jest połączyć dwa brązowe przewody zakończone konektorem żeńskim, które są nałożone na obudowę przekaźnika od góry. Ja zdjąłem te przewody z konektorów przekaźnika i połączyłem je razem na stałe. Jest to typowe ominięcie styku przekaźnika.
    5. Składamy piekarnik i cieszmy się zaoszczędzoną gotówką :)
    Tylko tyle lub aż tyle wystarczy aby nadal korzystać z urządzenia. Piekarnik się normalnie nagrzewa, termostat reguluje temperaturę, wentylatory pracują tak jak wcześniej.
    Z naszego punktu widzenia (czyli osób,które korzystają z piekarnika) urządzenie nadal pełni swoją funkcję. Zegar w trybie gotowości nadal pokazuje czas ;)
    Jeśli są osoby, które korzystają z funkcji timera czy LOC (blokada przed dziećmi)... Dla tych osób są alternatywne rozwiązania:
    a) zakup nowego panelu (koszt samego panelu - koszt to ok 30% ceny piekarnika
    b) zakup radiowego sterowania i styk przekaźnika radiolinii podłączyć do wspomnianych przewodów a pilot kładziemy wysoko (to jest alternatywa dla funkcji LOC) - koszt poniżej 100 zł
    c) zakup programatora elektronicznego i styk przekaźnika programatora podłączyć do wspomnianych przewodów (to alternatywa dla funkcji timera) - koszt poniżej 100 zł
    Można stosować wariant b+c łącząc styki przekaźników ze sobą dowolnie, tzn.szeregowo lub równolegle, przy czym połączenie szeregowe wymaga stosowania obu opcji na raz aby korzystać z piekarnika.
    Ponad wszystko moim założeniem jest stara maksyma, że potrzeba jest najstarszą matką każdego wynalazku. Idąc w tym kierunku jestem przekonany, że są osoby, które potrafią samodzielnie zbudować różne urządzenia łączące w sobie wspomniane przeze mnie opcje b+c.
    Koszty takich modyfikacji i tak będą co najmniej o połowę niższe niż zakup nowego panela roboczego.

Pozdrawiam wszystkich, którzy tutaj zajrzeli

2
  • #8 16 Sie 2018 14:03
    Mala3385
    Poziom 1  

Czy mógłby mi ktoś przesłać na maila instrukcję do tego piekarnika? Znajomy zakupił ten model, ale niestety bez instrukcji. Jestem mu winna przysługę, dlatego poszukuję tej instrukcji. Z góry wielkie dzięki za pomoc :D :ok: :lol:

0