Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zasilacz do ładowarki baterii od wkrętarki 18V ?

rogale2 13 Mar 2014 17:43 10596 4
  • #1 13 Mar 2014 17:43
    rogale2
    Poziom 7  

Witam, kupiłem ostatnio wkrętarkę z bateriami i ładowarką ale bez zasilacza.
    Chciałbym się dowiedzieć jakie parametry powinien mieć zasilacz.

Ładowarka:

Wkrętarka:

Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 13 Mar 2014 19:04
    SPiotr
    Poziom 23  

Jest napisane na ładowarce:
    Input 22V/16W. Trzeba też zwrócić uwagę na polaryzację, powinien być znaczek przy gnieździe ładowarki.

1
  • #3 13 Mar 2014 19:18
    rogale2
    Poziom 7  

Nie jestem pewien na 100% ale wg mojego rozumowania ładowarka powinna mieć 22V i conajmniej 730mA ?
    Czyli np 22V 1A ?

Mam inną ładowarkę 24V 400mA, ale podejrzewam że będzie za słaba i może się przegrzać.

-1
  • #4 13 Mar 2014 19:38
    SPiotr
    Poziom 23  

rogale2 napisał:
    Czyli np 22V 1A ?

Dokładnie tak.
    Drugiej ładowarki nie polecam.Jeśli akumulatory są sprawne i maksymalnie rozładowane
    to
    rogale2 napisał:
    może się przegrzać.

0
  • #5 27 Cze 2016 18:36
    rogale2
    Poziom 7  

Witam ponownie!

Ładowarka o której pisałem wcześniej była zasilana ładowarką od laptopa 20V 5A i wkrętarka działała.

Ostatnio wpadła mi w ręce ładowarka 22V 1.23A i wydawało mi się że będzie idealny dla mojej wkrętarki jednak...

Po włożeniu baterii do ładowarki dioda ładowania włącza się na ułamek sekundy po czym gaśnie. Po sekundzie znów to samo i tak mruga w nieskończoność.

Wygląda to jakby ładowarka rozłączała się z powodu zbyt dużego obciążenia. Jest to dziwne ponieważ jest mocniejsza niż powinna być (22V 16W czyli 0.73A).

Podłączyłem wkrętarkę prosto do ładowarki z pominięciem baterii. Wkrętarka obraca się ułamek sekundy i zatrzymuje, po sekundzie to samo. Jednak gdy przycisk wkrętarki nacisnę minimalnie zaczyna się obracać, mogę wtedy też powoli wciskać go do końca i wkrętarka się rozpędzi do maksymalnych obrotów. Robiąc tak unikam dużego prądu i zabezpieczenie ładowarki nie rozłącza jej.

Na tyle na ile mój rozum ogarnia te sprawy to bateria po włożeniu do ładowarki może mieć chwilowo zwiększony pobór prądu.

Podłączyłem wiec wszytko po staremu (ładowarka od laptopa) i wpiąłem amperomierz... Rzeczywiście... gdy bateria jest rozładowana mamy na początku prąd ~2A który jednak szybko spada i po około 10 sekundach jest poniżej 1A.
    Pewnie dlatego ładowarka się rozłącza....

No i moje pytanie brzmi: co mogę zrobić z tą ładowarką ?
    Mogę ją wyrzucić i dalej cudować z ładowarką od laptopa...
    A może dało by się jakoś np zlokalizować i wylutować z niej układ zabezpieczający ? Albo ten układ zmodyfikować tak aby rozłączał powyżej 3A ?
    A może jest jakieś inne rozwiązanie ?

Z góry dziękuje za wszystkie wskazówki.
    Pozdrawiam
    Rafał

Zdjęcie owej ładowarki:

0
  Szukaj w 5mln produktów