Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG UE55F6500 - Jednoczese działanie kina domowego i Hi-Fi

Soulbay 13 Mar 2014 19:17 1734 12
 • #1 13 Mar 2014 19:17
  Soulbay
  Poziom 2  

  Witam serdecznie,

  moje pytanie dotyczy pewnej konfiguracji związanej z wyjściem dźwięku z telewizora. Mianowicie chciałbym móc jednocześnie odtwarzać owy dźwięk na 2 urządzeniach. Telewizor SAMSUNG UE55F6500 zamierzam podłączyć poprzez wyście optyczne konwerterem SPDIF - 2 RCA do wieży (wieża nie posiada żadnego innego In jak tylko Chinch) , natomiast kino domowe Samsung HT-E4500 poprzez kabel HDMI. Czy jest możliwość aby dźwięk odtwarzać jednocześnie na wieży i kinie domowym ? Chodzi mi głównie o oglądanie filmów np z USB podpiętego to telewizora.

  Z góry dziękuje za pomocną odpowiedź

  0 12
 • #2 13 Mar 2014 19:40
  grubs
  Poziom 32  

  Teoretycznie powinno działać ale najwyższą formą zaufania jest sprawdzenie.

  0
 • #3 13 Mar 2014 19:50
  Polon_us
  Poziom 41  

  Mam tu wątpliwości. Rozumiem, że chcesz mieć dźwięk jednocześnie poprzez kabel optyczny i HDMI. To oznacza, że musisz użyć funkcję ARC - Audio Return Chanel.

  Sprawdź w instrukcji telewizora, bo i o ile znam działanie telewizorów firmy Samsung, to w przypadku uaktywnienia ARC i co za tym idzie Anynet, wyjście optyczne jest blokowane w takim przypadku.

  Ale jak napisał kolega grubs powyżej, sprawdź.

  Chciałbym być złym "prorokiem" :)

  0
 • #4 13 Mar 2014 20:55
  Soulbay
  Poziom 2  

  Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Z tym sprawdzeniem właśnie jest problem, stąd wynika moje pytanie. Zamierzam dopiero kupić kino domowe i jeżeli się okaże że typ podłączenia o którym napisałem jest możliwy to wtedy kino będzie słabszej jakości gdyż kolumny z wieży będą nadrabiać niskie tony, natomiast jeżeli nie trzeba będzie się zastanowić nad kinem z wyższej półki.
  Polon_n odnośnie twojego zapytania to w specyfikacji jest informacja :
  HDMI 1.4 A / Obsługa ARC
  Anynet+ (HDMI-CEC) dostępny

  Czy to znaczy, że będzie to aktywne.

  Dodano po 1 [minuty]:

  ?

  0
 • #5 13 Mar 2014 22:01
  Polon_us
  Poziom 41  

  Soulbay napisał:
  Czy to znaczy, że będzie to aktywne.


  Aby dźwięk przechodził po kablu HDMI obydwa urządzenia muszą wspierać funkcję ARC. Kino domowe o którym piszesz - HT-E4500 - również wspiera tę funkcję, także tu nie będzie problemu.
  Niestety, instrukcja telewizora nie mówi wprost, czy wyjście optyczne będzie działało przy aktywacji AnyNet i ARC. Swoją opinię na ten temat napisałem w oparciu o różne komentarze, które przewijały się na tym forum.

  0
 • #6 14 Mar 2014 08:13
  grubs
  Poziom 32  

  Możesz upewnić się we wsparciu samsunga chociaż i z tym bywa różnie :)

  0
 • #7 14 Mar 2014 09:17
  arelektroda
  Poziom 22  

  Witam,
  Najprościej to włączyć film z usb i sprawdzić w czasie odtwarzania jakie sygnały są dostępne na poszczególnych wyjściach oraz jakie opcje dostępne są podczas odtwarzania - oczywiście dotyczące dźwięku. Jeżeli posiadasz już ten konwerter spdif to sprawdź czy w czasie odtwarzania filmu z usb masz na nim sygnał i czy jest sygnał na innym wyjściu podłączając swoją wieżę.
  Ja zakupiłem używane DVD HT E330 bez pilota i do odtwarzania dźwięku używam tylko tego. Zamiast głośnika telewizora pracuje głośnik centralny DVD plus pozostałe.
  Wsparcie można uzyskać u CzescidoSamsung.pl gdzie ja zasięgnąłem informacji i zakupiłem nowego pilota.
  Pozdrawiam

  0
 • #8 14 Mar 2014 13:26
  Soulbay
  Poziom 2  

  Witam,

  posiadam ten konwerter i działa bez problemu na wyjściu optycznym z wieżą. Nie rozumiem jak mam sprawdzić "czy w czasie odtwarzania filmu z usb masz na nim sygnał i czy jest sygnał na innym wyjściu podłączając swoją wieżę. " ?

  Pozdrawiam

  0
 • #9 14 Mar 2014 13:39
  arelektroda
  Poziom 22  

  Napisałeś, że na wyjściu optycznym działa bez problemu. To dobrze. A teraz nie wyłączając filmu wypnij chinch z tego konwertera i podłącz go do innego wyjścia chinch w telewizorze oczywiście chinch out. Jeżeli będzie sygnał - dźwięk to będzie oznaczało,że masz możliwość uzyskania dwóch sygnałów - dźwiękowych jednocześnie. Wtedy do jednego z wyjść konwerter lub chinch podłączysz wieżę którą masz a do drugiego kino, które planujesz zakupić.

  0
 • #10 14 Mar 2014 13:44
  Polon_us
  Poziom 41  

  arelektroda napisał:
  A teraz nie wyłączając filmu wypnij chinch z tego konwertera i podłącz go do innego wyjścia chinch w telewizorze o


  Hmm, coś tu nie pasuje ...

  Kolega Soulbay używa konwertera optycznego podłączonego do TV kablem optycznym, a do wieży kablami CINCH.

  Kolega arelektroda chyba opisuje to odwrotne połączenie, które nie ma zastosowania w tym przypadku.

  0
 • #11 14 Mar 2014 13:54
  arelektroda
  Poziom 22  

  Przejrzałem jeszcze raz pierwszy post. Faktycznie dwa urządzenia wyjściowe to jest wieża z chinch, która jest i działa oraz kino domowe planowane do zakupu z HDMI. To znaczy, że trzeba sprawdzić czy sygnał dźwięku jest jednocześnie na konwerterze (a jest) i na wyjściu HDMI. Bez podłączenia jakiegoś wzmacniacza do HDMI (w czasie gdy jest sygnał-dźwięk z przetwornika) będzie trudno jednoznacznie stwierdzić czy sygnały są w obu złączach jednocześnie.

  0
 • #12 02 Kwi 2014 13:49
  Soulbay
  Poziom 2  

  Witam ponownie,

  chciałbym poinformować, iż taka konfiguracja działa o czym mogłem się wczoraj przekonać. Dźwięk jest jednocześnie w 3 urządzeniach - TV , Hi-Fi i w kinie domowym. Co mnie również zdziwiło nie ma absolutnie żadnych opóźnień. Achh ta dzisiejsza technika :)
  Pozdrawiam

  0
 • #13 02 Kwi 2014 21:21
  arelektroda
  Poziom 22  

  Soulbay napisał:
  Co mnie również zdziwiło nie ma absolutnie żadnych opóźnień

  W menu kina domowego można wprowadzać opóźnienia w poszczególnych kanałach w celu uzyskania różnych efektów np. pogłosu lub sztucznej zmiany położenia, któregoś głośnika np. oddalonego bardziej niż pozostałe.

  0