Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAMSUNG UE55F6500 - Jednoczese działanie kina domowego i Hi-Fi

Soulbay 13 Mar 2014 19:17 1884 12
    Soulbay
    Level 2  
    Witam serdecznie,

moje pytanie dotyczy pewnej konfiguracji związanej z wyjściem dźwięku z telewizora. Mianowicie chciałbym móc jednocześnie odtwarzać owy dźwięk na 2 urządzeniach. Telewizor SAMSUNG UE55F6500 zamierzam podłączyć poprzez wyście optyczne konwerterem SPDIF - 2 RCA do wieży (wieża nie posiada żadnego innego In jak tylko Chinch) , natomiast kino domowe Samsung HT-E4500 poprzez kabel HDMI. Czy jest możliwość aby dźwięk odtwarzać jednocześnie na wieży i kinie domowym ? Chodzi mi głównie o oglądanie filmów np z USB podpiętego to telewizora.

Z góry dziękuje za pomocną odpowiedź
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    grubs
    Level 32  
    Teoretycznie powinno działać ale najwyższą formą zaufania jest sprawdzenie.
    Polon_us
    Level 42  
    Mam tu wątpliwości. Rozumiem, że chcesz mieć dźwięk jednocześnie poprzez kabel optyczny i HDMI. To oznacza, że musisz użyć funkcję ARC - Audio Return Chanel.

Sprawdź w instrukcji telewizora, bo i o ile znam działanie telewizorów firmy Samsung, to w przypadku uaktywnienia ARC i co za tym idzie Anynet, wyjście optyczne jest blokowane w takim przypadku.

Ale jak napisał kolega grubs powyżej, sprawdź.

Chciałbym być złym "prorokiem" :)
    Soulbay
    Level 2  
    Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Z tym sprawdzeniem właśnie jest problem, stąd wynika moje pytanie. Zamierzam dopiero kupić kino domowe i jeżeli się okaże że typ podłączenia o którym napisałem jest możliwy to wtedy kino będzie słabszej jakości gdyż kolumny z wieży będą nadrabiać niskie tony, natomiast jeżeli nie trzeba będzie się zastanowić nad kinem z wyższej półki.
    Polon_n odnośnie twojego zapytania to w specyfikacji jest informacja :
    HDMI 1.4 A / Obsługa ARC
    Anynet+ (HDMI-CEC) dostępny

Czy to znaczy, że będzie to aktywne.

Dodano po 1 [minuty]:

?
    Polon_us
    Level 42  
    Soulbay wrote:
    Czy to znaczy, że będzie to aktywne.

Aby dźwięk przechodził po kablu HDMI obydwa urządzenia muszą wspierać funkcję ARC. Kino domowe o którym piszesz - HT-E4500 - również wspiera tę funkcję, także tu nie będzie problemu.
    Niestety, instrukcja telewizora nie mówi wprost, czy wyjście optyczne będzie działało przy aktywacji AnyNet i ARC. Swoją opinię na ten temat napisałem w oparciu o różne komentarze, które przewijały się na tym forum.
    grubs
    Level 32  
    Możesz upewnić się we wsparciu samsunga chociaż i z tym bywa różnie :)
    arelektroda
    Level 22  
    Witam,
    Najprościej to włączyć film z usb i sprawdzić w czasie odtwarzania jakie sygnały są dostępne na poszczególnych wyjściach oraz jakie opcje dostępne są podczas odtwarzania - oczywiście dotyczące dźwięku. Jeżeli posiadasz już ten konwerter spdif to sprawdź czy w czasie odtwarzania filmu z usb masz na nim sygnał i czy jest sygnał na innym wyjściu podłączając swoją wieżę.
    Ja zakupiłem używane DVD HT E330 bez pilota i do odtwarzania dźwięku używam tylko tego. Zamiast głośnika telewizora pracuje głośnik centralny DVD plus pozostałe.
    Wsparcie można uzyskać u CzescidoSamsung.pl gdzie ja zasięgnąłem informacji i zakupiłem nowego pilota.
    Pozdrawiam
    Soulbay
    Level 2  
    Witam,

posiadam ten konwerter i działa bez problemu na wyjściu optycznym z wieżą. Nie rozumiem jak mam sprawdzić "czy w czasie odtwarzania filmu z usb masz na nim sygnał i czy jest sygnał na innym wyjściu podłączając swoją wieżę. " ?

Pozdrawiam
    arelektroda
    Level 22  
    Napisałeś, że na wyjściu optycznym działa bez problemu. To dobrze. A teraz nie wyłączając filmu wypnij chinch z tego konwertera i podłącz go do innego wyjścia chinch w telewizorze oczywiście chinch out. Jeżeli będzie sygnał - dźwięk to będzie oznaczało,że masz możliwość uzyskania dwóch sygnałów - dźwiękowych jednocześnie. Wtedy do jednego z wyjść konwerter lub chinch podłączysz wieżę którą masz a do drugiego kino, które planujesz zakupić.
    Polon_us
    Level 42  
    arelektroda wrote:
    A teraz nie wyłączając filmu wypnij chinch z tego konwertera i podłącz go do innego wyjścia chinch w telewizorze o

Hmm, coś tu nie pasuje ...

Kolega Soulbay używa konwertera optycznego podłączonego do TV kablem optycznym, a do wieży kablami CINCH.

Kolega arelektroda chyba opisuje to odwrotne połączenie, które nie ma zastosowania w tym przypadku.
    arelektroda
    Level 22  
    Przejrzałem jeszcze raz pierwszy post. Faktycznie dwa urządzenia wyjściowe to jest wieża z chinch, która jest i działa oraz kino domowe planowane do zakupu z HDMI. To znaczy, że trzeba sprawdzić czy sygnał dźwięku jest jednocześnie na konwerterze (a jest) i na wyjściu HDMI. Bez podłączenia jakiegoś wzmacniacza do HDMI (w czasie gdy jest sygnał-dźwięk z przetwornika) będzie trudno jednoznacznie stwierdzić czy sygnały są w obu złączach jednocześnie.
    Soulbay
    Level 2  
    Witam ponownie,

chciałbym poinformować, iż taka konfiguracja działa o czym mogłem się wczoraj przekonać. Dźwięk jest jednocześnie w 3 urządzeniach - TV , Hi-Fi i w kinie domowym. Co mnie również zdziwiło nie ma absolutnie żadnych opóźnień. Achh ta dzisiejsza technika :)
    Pozdrawiam
    arelektroda
    Level 22  
    Soulbay wrote:
    Co mnie również zdziwiło nie ma absolutnie żadnych opóźnień

W menu kina domowego można wprowadzać opóźnienia w poszczególnych kanałach w celu uzyskania różnych efektów np. pogłosu lub sztucznej zmiany położenia, któregoś głośnika np. oddalonego bardziej niż pozostałe.