Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco 3300 TM - Podłączenie switcha do komputera

13 Mar 2014 19:37 2256 9
  • Poziom 9  
    Witam,

Jestem posiadaczem switcha 3com 3300TM.
    Kupiłem do niego kabel szeregowy<-> RJ-45
    http://allegro.pl/kabel-szeregowy-rs232-db9-zenski-wtyk-rj45-1-8m-i3971816425.html

w 3com-ie podłączone do:
    http://www.nessales.com/ebay/8767/3Com%20Supe...300%20XM%203C16985B%201698-510-051-1.01_6.JPG

W laptopie do rj-45

Jak mogę "dostać" się do tego switcha? Nie mam danych typu IP/Port więc nie wiem nawet od czego zacząć i będe wdzięczny za każdą wskazówkę.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Cóż, masz zły kabel. Potrzebujesz takiego z dwoma żeńskimi DB9, połączenia wewnętrzne należałoby sprawdzić w jakimś manualu (ale pewnie będzie null-modem). Oczywiście będzie też potrzebny port RS232 w komputerze. Potem jakimkolwiek terminalem, po ustawieniu parametrów transmisji na porcie, otwierasz połączenia i masz teoretycznie wejście do konsoli (o ile nie utkniesz na nieznanym haśle).
  • Poziom 23  
    Zwykły kabel DB-9 - RJ-45 nie wystarczy, żeby przejść z RS232 na ethernet. Ten port w switchu to RS232 i musisz kablem połączyć z portem RS232 w komputerze. Następnie uruchomić program z emulacją terminala, wtedy (jeśli switch nie ma założonych haseł) będziesz mógł dostać się do CLI.
  • Poziom 9  
    A jak nie mam wejścia rs232 w laptopie to jak mogę się połączyć?
    Są "przelotki" na USB
  • Poziom 9  
    z rj-45 na usb widze tylko karty sieciowe - Takie coś mam dokupić?

Z kolei nie widzę nigdzie przejściówki z rs232 żeńskiej do USB - z rs232 męskiej jest ich troche.
    Port szeregowy w komputerze od zawsze występował tylko z gniazdem "w wersji męskiej". Do takiego gniazda, jak się można spodziewać ;) pasuje wtyczka "w wersji żeńskiej". Potrzebujesz portu szeregowego (a nie karty sieciowej), nie sugeruj się kablem, który posiadasz, bo jest nieodpowiedni.
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Trzeba jeszcze poszukać specyfikacji kabla szeregowego (albo opisów wyprowadzeń portu na switchu). Jeśli port będzie przygotowany do połączenia kablem prostym, to takie coś wystarczy. Ale jeżeli sygnały na porcie będą tak samo ułożone, jak w standardowym porcie szeregowym, potrzebny będzie kabel null-modem (pokrótce mówiąc, w którym połączenia są skrzyżowane) i taki gender changer tego nie załatwi.
  • Poziom 9  
    wygląda na to że to jednak problem ze switchem - kupiłem przejściowkę rs232-rs232 i do tego rs232-usb (mam ich kilka do cisco) i dalej obrazu brak - sprzęt poszedł więc na strych i tyle :)