Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 2.0HDI - tryb awaryjny

13 Mar 2014 20:36 4515 10
  • Poziom 7  
    Witam! Posiadam peugeota z 2005r był on już u wielu mechaników i żaden z nich nie mógł sobie z nim poradzić. Jeden stwierdził że to filtr cząsteczek stałych po wymianie to samo, nastepny wymienił tłoki z korbowodami. kolejny elektryk samochodowy sprawdził całą elektrykę niby wszystko ok ale autkiem nadal nie da się jeżdzić.Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów auto przechodzi w tryb awaryjny i traci moc. Miał ktoś taki przypadek? Co to może być?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Przejechać sie z testerem i zaobserwować jakie anomalie skłaniają sterownik do pracy "w tym trybie". Jakie błędy zapisuje?
  • Poziom 16  
    Jaki silnik - jak był diagnozowany i inne podstawowe dane - w obecnej sytuacji wiele jeszcze do wymiany - silnik składa się z.............
  • Moderator Samochody
    Przede wszystkim jak nie podasz jakiś kodów usterek to nic nie możemy Ci pomóc:(
  • Poziom 7  
    Autko ostatnio wróciło od elektryka i ten stwierdził że z elektryką wszystko jest ok. Twierdzi też że może to być wina wtryskiwaczy. Były one kiedyś wymieniane i on twierdzi że muszą zostać one po wymianie ponownie zaprogramowane. Czy jest to możliwe? I jeszcze jedno bo mam zamiar kupić jakiś kabelek diagnostyczny do tego auta, co polecacie i jaki program ?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Kabelek to jedynie lexia/pp oczywiście żółta bo na oryginał Cię nie stać. Sam kabelek też nie naprawi Twojego autka, potrzebna wiedza i doświadczenie. Ponadto podziwiam Cię, że tyle już wymieniłeś, pewnie już troszkę zapłaciłeś i dalej jesteś w lesie. Zamiast pojechać na dobrą diagnostykę i zlokalizować problem to szukasz pomocy u wymieniaczy i jeszcze płacisz za ich niewiedzę. Tak jak wyżej napisano , test drogowy z przyrządem diagnostycznym, a nie czytanie błędów. Bez porządnej diagnostyki to mozemy Ci sugerować, a Ty dalej będziesz wymieniał. W sobotę mialem taki przypadek z Laguną, też wymienili poprzednicy pól auta a okazało się, że kabelek w środku izolacji się przerwał. Wcześniej jednak wymieniono turbo, przepływke, czujniki itd. Podaj błędy jakie zostały odczytane przynajmniej.
  • Poziom 7  
    A ten kabelek da rade wykryć te błedy? I masz może jakiś link do tego kabelka?
  • Poziom 16  
    Wpisz sobie na znanym portalu aukcyjnym. To serwisowy sprzęt więc da radę błędy i dużo wiecej. Tylko jak liczysz na to, że to kabelek naprawia i jest antidotum na wszystko to się zawiedziesz. Doświadczenie i wiedza się liczy, bo nieumiejętne poslugiwanie się tzw kabelkiem może też zaszkodzić. Moja rada jest taka, trzeba znaleźć dobry warsztat, gdzie pracują fachowcy a nie wymieniacze bo uwiez mi w końcowym rozrachunku i tak wyjdzie Ci taniej. Samochody coraz bardziej zaawansowane i coraz wiecej osób chce je samemu naprawiać. Bez wiedzy, bez sprzętu, bez narzędzi.
  • Moderator Samochody
    Kabelek tylko pokaże błędy które nie koniecznie są powiązane z usterką.
    Resztę musisz zrobić sam a jak nie masz odpowiedniej wiedzy to może cię to slono kosztować, ale z drugiej strony nie uczysz się za MOJE wiec życzę ci powodzenia.

Co do wtryskiwaczy to bardzo możliwe ze trzeba je przypisać do sterownika.
    Napewno w renault czy ford ale nie jestem pewien czy w peugeocie.
  • Poziom 7  
    A czy da rade tym programem przypisać wtryskiwacze do sterownika ?
  • Moderator Samochody
    Jeżeli uda ci sis kupić dobry kabelek to tak, jak trafisz na taki co się nawet nie połączy to nie.