Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Każda gra się zacina na Phenom X4 955 + HD4850 1GB.

13 Mar 2014 21:44 1500 11
  • Poziom 2  
    Witam, otóż mam taki problem że każda gra mi zacina, chodzi ścinka chodzi ścinka i tak w kółko, ścinki mniej więcej co pare sekund. Można by było powiedzieć że to przez wymagania lecz ścinają mi gry które jeszcze wczoraj działały płynnie na maksymalnych. Teraz niezależnie od ustawień zacinają. Prosze o pomoc.

Sprzęt:
    AS Rock N68C-GS FX
    AMD Phenom™ II X4 955 Processor 3.20Ghz
    ATi Radeon HD4850 1GB
    4GB RAM DDR2

Nic nie było podkręcane. Sterowniki zaktualizowane do najnowszych, windows tak samo. Windows 7 x64
  • Poziom 8  
    Zmień na podstawowy Windows 7 lub klasyczny Windows i ogólnie powyłączaj wszystkie niepotrzebne dodatki.
    Druga sprawa - ściągnij program Furmark i sprawdź temperatury na karcie w obciążeniu.
    Niemarkowy zasilacz może powodować niestabilności w kwestii napięcia a to przekłada się na wydajność i problemy z nią.
  • Moderator na urlopie...
    Zany napisał:
    Druga sprawa - ściągnij program Furmark i sprawdź temperatury na karcie w obciążeniu.
    Niemarkowy zasilacz może powodować niestabilności w kwestii napięcia a to przekłada się na wydajność i problemy z nią.

Na pseudo-zasilaczu, wszelkie "żyłujące" testy, typu OCCT czy Furmark, mogą skończyć się, uszkodzeniem któregoś podzespołu. Nie polecam. Najpierw markowy zasilacz, sprawny 100%, potem OC ewentualne i wszelkie testy wytrzymałościowe.
  • Poziom 43  
    Model i moc zasilacza ? Ta płyta nie obsługuje procesora Phenom II X4 955 - jeśli to wersja 125W. Wklej screen z CPU-Z.
  • Poziom 8  
    Mało prawdopodobne ale troszkę racji masz lecz mi się wydaje że po prostu wystarczy ściągnąć Slim Drivers i zaktualizuj nim sterowniki i zainstaluj DirectX 9.0.
    Problem leży najczescej w windows 7 i jak najbardziej go z optymalizować
  • Moderator na urlopie...
    Zany napisał:
    Mało prawdopodobne ale troszkę racji masz lecz mi się wydaje że po prostu wystarczy ściągnąć Slim Drivers i zaktualizuj nim sterowniki i zainstaluj DirectX 9.0.
    Problem leży najczescej w windows 7 i jak najbardziej go z optymalizować

Raz. DX9.0 i Win7?
    Dwa. Sterowniki instaluje się osobiście, pobierając aktualne ze stron Producentów podzespołów.
  • Poziom 2  
    To po kolei:
    Screeny CristalDiskInfo:

Każda gra się zacina na Phenom X4 955 + HD4850 1GB. Każda gra się zacina na Phenom X4 955 + HD4850 1GB.

Screen CPU-Z:
    Każda gra się zacina na Phenom X4 955 + HD4850 1GB.

Instrukcja zamieszczania zdjęć oraz obrazków na forum: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

Windows był dzisiaj formatowany, używałem także Slim Drivers, DirectX 9 też jest.

Zasilacz: ARENA GPA-500S8

Odkryłem też że LoL działa normalnie.
  • Poziom 43  
    Dokładnie, to jest wersja 125W i nie jest wspierany przez biurową płytę. Stąd z automatu obniżył się mnożnik celem zabezpieczenia płyty przed spaleniem. Przy takim zegarze to masz wydajność 10 letniego PC. Do zmiany procesor albo płyta.
  • Poziom 2  
    Mnożnik x4 utrzymuje się tylko w czasie spoczynku. Przy odpalonej grze mnożnik jest x16