Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uniden ubc 75 xlt - jaka antena do samochodu

14 Mar 2014 00:09 3363 6
  • Poziom 9  
    Witam!
    Posiadam skaner jak w temacie.
    Interesuje mnie antena na samochod do odsluchu obslugujaca czestotliwosci skanera.

Posiadam antene cb Midland ml-145 czy moge uzyc jej do mojego skanera?
  • Poziom 34  
    Twój skaner pozwala na odbiór w zakresie 25 - 512 MHz.

Proponuję, więc dokupić radio CB (jeśli jeszcze nie masz) i połączyć je z anteną z tematu. Z pewnością będziesz bardziej zadowolony niż miałbyś słuchać "19" na skanerze.

Do skanera dobrze by było podłączyć coś szerokopasmowego. Tylko, że zbytnio czegoś takiego nie ma.

Może wystarczyłaby antena na 2m / 70 cm tylko musisz coś więcej napisać czego chcesz słuchać.
  • Poziom 9  
    Interesuje mnie wszystko z zakresu skanera.Chcialbym uniknąć podłączania dwóch odbiorników pod jedna antenę.

Sprawdzalem kilka anten i odbiór jest szerokopasmowy,a jedynie nadawanie w określonym zakresie (144/177Mhz). Mi chodzi wyłącznie o odsluch.
  • Poziom 34  
    Nie da się tego zrobić za pomocą jednej anteny, bo rozpiętość jest duża i tak:

a) CB ~ 27 MHz

b) Lasy Państwowe ~ 48 MHz

c) lotnictwo cywilne: 118 - 136 MHz

d) radioamatorzy 2 m: 144 - 146 MHz

e) służby: 146 - 174 MHz

f) energetyka ~ 428 MHz

g) radioamatorzy 70 cm: 430 - 440 MHz

Anteny dedykowane na dwa pasma, czyli 2m / 70 cm jak to nazwałeś "odsłuch" też mają najlepszy w zakresach 144 - 146 oraz 430 - 440 MHz. Poza rezonansem szybko głuchną.

Dlatego nie polecam anten typu Nagoya, Diamond, Lemm czy Lafayette przeznaczonych dla radioamatorów.

Lepszym rozwiązaniem będzie antena Radmor z Allegro (z oczywistych przyczyn linku nie podaję). Tylko, że ona nie jest na UHF (> 406 MHz).
  • Poziom 9  
    Wlasnie Nagoya kosztuje niedrogo a odbior bedzie chyba lepszy niz przez antene w ręczniaku?
  • Poziom 34  
    Proste. Nawet swoją długością sprawi, że odbiór będzie lepszy. Tylko tak jak wspomniałem wyżej nie jest to konstrukcja szerokopasmowa.

Na aledrogo jest porządna antena, działająca poprawnie, ale nie jest magnesowa tylko ręczna i się nazywa "Antena PROCOM do ręczniaka na 174 MHz". Zawsze lepsza niż oryginalna z zestawu.
  • Poziom 9  
    A mogę do niego podlączyc ML-145 aby lepiej odbierac pasmo CB?