Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak poprawić bas w małym pomieszczeniu

winobambino 14 Mar 2014 03:49 1611 11
  • #1 14 Mar 2014 03:49
    winobambino
    Poziom 2  

Witam, posiadam kolumny Alton 70(na gumowych zawieszeniach) i wzmacniacz Pioneer A-443. Chciałbym uzyskać lepszy bas, bo ten który teraz mam, czasami bardziej przypomina przeciągłe dudnienie. Czy warto wymienić kolumny na mocniejsze, czy może dokupić subwoofer aktywny?

Poniżej zamieszczam schemat pokoju Jak poprawić bas w małym pomieszczeniu

Pozdrawiam

0 11
  • #2 14 Mar 2014 11:13
    irek6311
    Poziom 33  

Kolumny są bardzo żle ustawione i dlatego bas taki a nie inny ,
    eksperymentuj z ustawieniem kolumn bo to ma wpływ na bas i stereo ,
    na początek jedna pomiędzy biurko a szafa i obie kolumny odsunięte od tylnej ściany .

0
  • #3 14 Mar 2014 11:24
    wariato
    Poziom 43  

W 11m2 z takimi kolumnami basu nie poprawisz. Dodatkowy subwoofer tylko pogorszy sytuacje bo bas będzie ale w pokojach obok lub korytarzu. Poza tym kolumny są kompletnie źle ustawione o czym wspomniał kolega wyżej. Ustaw kolumny w przeciwnych rogach lub jedną wrzuć na szafę (nawet na leżąco) skierowaną w stronę biurka. Może też stać obok szafy przy ścianie.

Ja bym ogólnie wywalił/sprzedał te pudła i zamiast nich kupił monitory i postawił na biurku. Mniej miejsca zajmują, idealne do małych pomieszczeń i będzie więcej basu + pewnie wyższa jakość jak kupisz dobre monitorki.

0
  • #4 15 Mar 2014 01:11
    winobambino
    Poziom 2  

Domyślałem się że ustawienie kolumn i wielkość pomieszczenia nie pozwolą uzyskać lepszego basu. Sprawa wygląda tak że jest to pokój w akademiku i nie bardzo mam możliwości rozstawić te kolumny po pokoju, jeśli już to na własnym biurku. A jeśli chodzi o monitory to jakie byście polecali tak do 300 zł max?

0
  • #6 16 Mar 2014 09:14
    winobambino
    Poziom 2  

A wymiana zawieszeń na piankowe, czyli takie jak powinny być oryginalnie, nie poprawiła by brzmienia basu?

0
  • #8 16 Mar 2014 15:58
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

1. Zmienić kolumny
    2. Zadbać o poprawne ustawienie, kolumny ustaw na krótszej ścianie i słuchaj ich naprzeciw w odległości ok 3m

wariato napisał:
    Szukaj czegoś spośród kolumn Heco, Eltax, Mission, KEF, Tannoy, Jamo, JBL, Acoustic Energy, B&W, Wharfedale.

Dorzuć do tego jeszcze Canton, Elac, MB Quart, Summit

0
  • #9 16 Mar 2014 16:08
    sqr_sqr
    Poziom 6  

Spróbuj skonstruować kolumny własnej roboty. Ja tak zrobiłem znalazłem kiedyś w Praktycznej elektronice schemat kolumn labiryntowych. Takiego basu się nie spodziewałem ekstra a siedzą tam Tonsile GDN 80/20 a wzmacniacz Unitra pw-7020 bodajże 2x35W. Kto nie przyjdzie jest zdziwiony basem

0
  • #10 16 Mar 2014 17:32
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 17 Mar 2014 16:46
    sqr_sqr
    Poziom 6  

Sorry pisałem z pamięci wykręciłem i spisałem GDN 20/60/3 8 ohm

0
  • #12 23 Mar 2014 22:11
    LysyOsw
    Poziom 26  

Połóż jedną kolumnę na szafę i powinno być lepiej ;)
    Miałem kiedyś stare Altusy 140 w 11m^2. Kolumny ustawione na meblach w dwóch rogach pokoju grały bardzo ładnie, miały dużo basu.
    Gdy kolumny były na podłodze to grały bardzo słabo.

0