Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieciowy Zestaw Kina domowego BR 3D BH9420 (12) LG

Czajax88 14 Mar 2014 10:26 852 4
  • #1 14 Mar 2014 10:26
    Czajax88
    Poziom 2  

Witam,
    Mam problem nie dawno kupiłem przenośny dysk WD My passport Ultra 500 GB i nie widzi go kino domowe model BR 3D BH9420 (12) LG Co muszę zrobić aby go uruchomić ? Albo czy znacie jakiś dysk przenośny o podobnych parametrach?
    Czekam na odpowiedz?

0 4
  • #2 14 Mar 2014 14:16
    Polon_us
    Poziom 40  

Czajax88 napisał:
    nie dawno kupiłem przenośny dysk WD My passport Ultra 500 GB i

Jeśli to nowy dysk, to był on sformatowany?

Drugie, jak masz zamiar wykorzystywać ten dysk? Jeśli masz zamiar używać BD-Live i Audio CD nagrywanie nie możesz używać formatu NTFS - tylko FAT16 lub FAT32 - podaję to za instrukcją tego kina.

Jeżeli nie masz zamiaru używać tych funkcji to możesz sformatować dysk jako NTFS.

0
  • #3 15 Mar 2014 10:27
    Czajax88
    Poziom 2  

Chce mieć na tym dysku filmy 3D oraz muzykę w jakości FLac.

Dodano po 27 [sekundy]:

Ten dysk nie był formatowany.

0
  • #4 15 Mar 2014 16:34
    Czajax88
    Poziom 2  

Sformatowałem go w NTFS i lipa, dysk pracuje, ale kino go nie widzi.

0
  • #5 16 Mar 2014 01:11
    Polon_us
    Poziom 40  

Przejrzałem instrukcje tego kina i twardego dysku dokładnie i obawiam się, że ten dysk nie może być użyty w tym kinie. Przyczyną jest to, że ten dysk potrzebuje mieć zainstalowany własny sterownik. Taka sytuacja bez kłopotu "przechodzi" na komputerze, ale jest nie do zaakceptowania w kinie domowym. Poniżej załączam fragmenty instrukcji obydwu urządzeń, wytłuszczenia wtrącone przeze mnie.

Dysk:

Podłączanie dysku
    1. Włącz komputer.
    2. Podłącz dysk do komputera, jak pokazano na Rys. 3.
    3. Sprawdź, czy dysk wyświetlony zostanie w oknie narzędzia do zarządzania plikami
    w komputerze.
    4. Jeśli zostanie wyświetlony ekran Found New Hardware (Znaleziono nowy sprzęt), kliknij przycisk Cancel (Anuluj), aby go zamknąć. Program WD zainstaluje odpowiedni sterownik dysku.
    Dysk My Passport został zainstalowany ...

Kino: (posługuje się instrukcją w j. angielskim - nawet na polskiej stronie LG nie ma polskiej instrukcji. Jest to zdanie, które można znaleźć na str. 29

A USB device which requires additional program installation when you have connected it to a computer, is not supported.

Powyższe zdanie mówi, że urządzenie USB podłączane do tego kina wymagające dodatkowego programu instalującego, nie będzie obsługiwane.

Z tego wniosek, że do tego kina potrzebny jest najprostszy napęd zewnętrzny. Bez zbędnego oprogramowania. Często oznaczone są one notą, że nie ma potrzeby używania żadnych dodatkowych sterowników.

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Twój dysk jest standardu USB3.0 wstecznie kompatybilny z USB2.0. O ile komputery wyposażone w gniazda USB 2.0 dają sobie radę obsłużyć taki dysk, to nie mam takiej pewności w przypadku kina domowego. Sugerowałbym, na przyszłość aby uniknąć problemów na tej płaszczyźnie, ściśle trzymać się standardu USB 2.0. Bo taki standard te kino obsługuje. Obsługuje również USB1.1, ale mam nadzieję, że kolega nie ma zamiaru kupować dysku w tym standardzie :)

0