Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KRUPS 905 (Saeco Vienna) - Świeci czerwona dioda po zrobieniu kawy

KaziuWichura 14 Mar 2014 11:25 4020 10
lampy.pl
    KaziuWichura
    Level 24  
    Od jakiegoś czasu po zrobieniu kawy włącza się czerwona dioda - świeci światłem ciągłym.

Woda w pojemniku jest, kawa jest.

Po wyłączeniu i włączeniu ekspresu jest ok, do momentu aż skończy robić kolejną kawę.

Co może być przyczyną?
  • lampy.pl
    bodziot
    Level 20  
    Może domaga się okresowego przegladu lub smarowania, spróbuj wyciągnąć automat zaparzajacy
  • lampy.pl
    KaziuWichura
    Level 24  
    2 dni temu wymieniłem uszczelki (w tym tę dużą w zaparzaczu). Wyciągałem i wkładałem.
    cafedomino
    Level 20  
    Spróbuj na otwartych drzwiczkach (zablokuj wyłącznik na górze)zrobić kawe jak zakończy proces parzenia i zapali się czerwona dioda (pali się ciągle to znak że czegoś brakuje) wyciągnij szuflade na fusy i następnie ją włóż jeśli zgaśnie to wyłącznik do wymiany jeśli żadnej reakcji to sprawdz czy ponowne wyjęcie i włożenie bloku skasuje świecenie diody jeśli tak to tamten czujnik do wymiany. A najlepiej wejść w serwisówke jak znajde dokumentacje serwisową to opisze co i jak.
    KaziuWichura
    Level 24  
    Wg instrukcji jak czerwona dioda "błyka", to właśnie brak ociekacza lub szufladki na fusy.

Jak świeci światłem ciągłym, to znak, że nie ma wody albo kawy (a i to i to jest).
    cafedomino
    Level 20  
    A jeśli w momencie zakończenia cyklu parzenia jak zaświeci się dioda przekręcisz pokrętło wody-pary, to zniknie kontrolka?
    KaziuWichura
    Level 24  
    cafedomino wrote:
    A jeśli w momencie zakończenia cyklu parzenia jak zaświeci się dioda przekręcisz pokrętło wody-pary, to zniknie kontrolka?

Niestety nie znika. Wypuściłem trochę wody/pary i dalej świeci.
    cafedomino
    Level 20  
    Jeśli dopiero wyłączenie ekspresu kasuje świecenie diody (rozumiem że wyłączasz i ponownie włączasz ekspres i problem znika do momentu zrobienia kawy) to może wina płyty, kiedyś naprawiałem Vienne która jak zaczynała robić kawe to dioda cały czas świeciła po nalaniu kawy gasła. Nic sensownego nieprzychodzi mi do głowy, niedługo mamy szkolenie więc będzie zagatka przy piwku.
    KaziuWichura
    Level 24  
    cafedomino wrote:
    Jeśli dopiero wyłączenie ekspresu kasuje świecenie diody (rozumiem że wyłączasz i ponownie włączasz ekspres i problem znika do momentu zrobienia kawy) (...)

Dokładnie tak jest.
    cafedomino
    Level 20  
    Kontrolka zapala się w jakim momencie? kawa nalana, blok wyrzuca fusy, blok przesówa się do pozycji bazowej i wtedy zapala się kontrolka?
    KaziuWichura
    Level 24  
    cafedomino wrote:
    Kontrolka zapala się w jakim momencie? kawa nalana, blok wyrzuca fusy, blok przesówa się do pozycji bazowej i wtedy zapala się kontrolka?

Po cyklu robienia kawy, po nalaniu. Zauważyłem też, że nie zapala się zawsze. Dzisiaj np. zrobiłem trzy kawy pod rząd i się nie zapaliła.