Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Euroline ZS 23-1 23 kw - odpalę na chwilę, napełnię układ do 4 i cieknie

14 Mar 2014 15:38 4767 9
  • Poziom 8  
    Mam pytanko - podłączyłem piec Junkers Euroline ZS 23-1, 23 kw. Piec napełnia wodę sam po włączeniu zaworu wody zimnej do oporu, aż cieknie z zaworu bezpieczeństwa. Odkręcam wodę kurkiem z kranu, woda ciepła i schodzi ciśnienie z pieca?? Piec po włączeniu zapala, ale za chwilę gaśnie i dioda awaryjna nie świeci się??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Jak się ma kocioł ZS (jednofunkcyjny), to nie podłącza się ciepłej i zimnej wody jak w kotłach ZW (dwu funkcyjnych). Poniżej schematy kotłów. Widać różnice w budowie.

Junkers Euroline ZS 23-1 23 kw - odpalę na chwilę, napełnię układ do 4 i cieknie Junkers Euroline ZS 23-1 23 kw - odpalę na chwilę, napełnię układ do 4 i cieknie
  • Pomocny post
    To zamknij zawór dopełniający.
  • Pomocny post
    -west napisał:
    To zamknij zawór dopełniający.
    Arek to chyba nie w kotle ZS.
    Z posta wynika, że gość podłączył kocioł jednofunkcyjny, tak jak podłącza się kocioł dwu funkcyjny. Budując zdania w swoim poście "grisza767" użył złej składni. Według mnie jest tak:
    grisza767 napisał:
    (...)podłączyłem piec Junkers Euroline ZS 23-1, 23 kw. Piec napełnia wodę sam po włączeniu zaworu wody zimnej do oporu,
    chodzi tu chyba o zawór pod kotłem
    grisza767 napisał:
    aż cieknie z zaworu bezpieczeństwa.
    i dla tego właśnie jak
    grisza767 napisał:
    Odkręcam wodę kurkiem z kranu, woda ciepła i schodzi ciśnienie z pieca?? Piec po włączeniu zapala, ale za chwilę gaśnie
    ponieważ nie "widzi" przepływu wody
    grisza767 napisał:
    i dioda awaryjna nie świeci się??
    bo nie ma awarii, ale jest źle podłączony kocioł.
  • Poziom 8  
    Gość mnie zapewniał ze to 2 funkcyjny, myślałem że dwu, bo ma 4 wejścia+ gazowe. Fizycznie w kotle nie ma zaworu do napełniania wody, więc znajomy zrobił go z podłączenia wejscia wody zimnej do pieca i z wejścia z.o .
  • Pomocny post
    To sprawdź ten symbol na 100%. Jeżeli masz ZS to masz kocioł jednofunkcyjny.
    ol_an napisał:
    Arek to chyba nie w kotle ZS
    a dopełnienie wtedy masz na instalacji.

Chyba że ktoś sprzedał ci za DWUFUNKCYJNY czyli ZW za jednofunkcyjny czyli ZS i podłączył pod przyłącze zasobnika wodę sieciową. Wtedy bedziesz miał swój opisywany efekt.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    -west napisał:
    Chyba że ktoś sprzedał ci za DWUFUNKCYJNY czyli ZW jednofunkcyjny czyli ZS i podłączył pod przyłącze zasobnika wodę sieciową. Wtedy bedziesz miał swój opisywany efekt.
    Patrz pierwsza odpowiedź w tym temacie
  • Pomocny post
    Czyli podłączyli kocioł 1-funkcyjny jak 2-funkcyjny :)
  • Pomocny post
    Na to by wyglądało. Spotkałem się już z takim nowatorskim podłączeniem kotła jednofunkcyjnego. Instalator dzwoni do mnie i podaje takie właśnie objawy jak autor tego tematu. Pyta co się dzieje. Był przekonany, że jak jest 5 wyprowadzeń to musi być kocioł 2-funkcyjny.
  • Poziom 8  
    Tak właśnie się stało jak opisujecie wyżej, dzięki za pomoc serdecznie