Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ASUS M5A99X Evo R2.0 - Brak dźwięku, po zainstalowaniu nowego systemu

jakubbanan 14 Mar 2014 17:00 2301 5
    jakubbanan
    Level 9  
    Witam!

Mam problem z dzwiękiem na tej płycie głównej.

Zainstalowałem nowiuski system, wszystkie sterowniki.

Próbowałem wszystkich sterowników z tej strony z zakładki audio :

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=M5A99X+EVO+R2.0&os=8

Niestety nic kompletna cisza.

Dokładny config :
    Asus M5A99X Evo R2.0
    Proc PHENOM II X4 965
    2x2GB Ram
    Zasilacz Chieftec CFT650W
    Windows 7 32bit (byl takze instalowany 64bit - to samo)

Zaraz po zainstalowaniu windowsa oraz dograniu pierwszych sterowników ze strony asus-a normalnie gniazdo tylne działało w sensie takim że podłączając głośniki normalnie wyświetał się komunikat podłączono a po odpięciu że odłączono lecz kompletny brak dźwięku.

Próbując różnych możliwych sterowników teraz po podpięciu nic kompletnie się nie wyświetla.
    W menedżer Realtek HD Audio Panel Tylny jak i Pan przedni są zaciemnione ( że tak jakby były nie aktywne)

Po zmianie ustawień złącza w realteku z Panel przedni HD Audio na Panel przedni AC97 podświetla się w realteku panel przedni

Niestety podłączając słuchawki pod przedni panel nic się nie dzieję, a tym bardziej głosu nie ma ...

Czy ktoś mógłby mi pomóc z odtworzeniem dźwięku na tej płycie ?

Wszystko w systemie wygląda bardzo dobrze, w menedżerze urządzeń żadnych problemów itp.

Dodam że wszystko poprzednio działało (przed formatem)

Spotkał się ktoś z czymś takim ?
    Jak to rozwiązać ?

Identyczne objawy :

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2075179.html

Czekam na wiadomości !!

Pozdrawiam!
    Piotrek1021
    Level 2  
    Czy patrzyłeś w biosie ustawienia ? Brak dźwięku może być spowodowane wyłączeniem tylnego panelu w biose przez instalacje . Przy uruchomieniu laptopa wciskaj "delete" i poszukaj w zakładkach ustawień o dźwięku wszystko powinno być , jeżeli masz po angielsku na "enabled" .
    jakubbanan
    Level 9  
    Tak zmieniałem na disabled wtedy głośniczek w windowsie był z "X" czyli kompletny brak wyjścia audio.

Po włączeniu enabled dalej to samo jak wcześniej ...

Czy jedynym wyjściem będzie zakup karty dzwiękowej zewnętrznej ? Bo skończyły mi się pomysły co może być nie tak. Przed chwilą nawet poszedł update bios-u na najnowszą wersję, lecz dalej to samo.

Czekam na jakieś info :)

Pozdrawiam!
    Piotrek1021
    Level 2  
    Nie widzę tutaj potrzeby kupowania nowej karty jak ta jest dobra tylko coś jej dolega że się tak wyrażę .

Spróbuj po kolei każde wejście , czyli w każde wejście podłącz głośniki .
    gnegon
    Level 14  
    Odinstalowanie wszystkich sterowników dzwiękowych całkowicie w menadżer urządzeń, i wyszukanie automatycznie w komputerze, próbowałeś ? Niby banał ale ja miałem ostatnio problem w podobie...
    Sniper17
    Level 2  
    Mam dokładnie tak samo teraz tylko że mi się to zrobiło jeszcze przed formatem nawet format nie pomógł i też jestem w kropce bo płyte mam niecały rok nawet wiec w razie w pozostaje gwarancja

Rozwiązałeś swój problem czy nie ?

U mnie jest poprawa dalej nie odtwarza dźwięku ale przynajmniej wykrywa głośniki poprawnie i szumi w głośnikach