Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kawasaki kz suzuki gs500 - podłączenie regulatora napięcia

darkoVNT 14 Mar 2014 18:45 2418 5
    darkoVNT
    Level 2  
    Witam
    Posiadam regulator napięcia z motocykla suzuki gs500 i chcę go zamontować w motocyklu kawasaki kz440 ltd. Prosiłbym o pomoc, liczba kabli się zgadza, z regulatora wychodzi pięć kabli 3 żółte czarny i czerwony. Wg schematu w suzuki 3 żółte do alternatora a kolejne dwa to plus i minus. Patrząc na schemat kawasaki całkiem nie wiem jak to ugryźć. Chciałbym zatem zapytać wcześniej kogoś bardziej doświadczonego jaką kolejność kabli zastosować jak to podpiąć ?
    paweld69
    Level 28  
    3 żółte do alternatora (można zamieniać miejscami) a kolejne dwa to plus i minus na klemy akumulatora i to wszystko
    darkoVNT
    Level 2  
    z alternatora w kawasaki wychodzą dwa przewody a nie trzy, i tutaj pojawia się pytanie jak to prawidłowo podpiąć ? oba regulatory maja pięć kabli
    paweld69
    Level 28  
    Spojrzałem na schemat i według mnie tego regulatora się nie podepnie, oryginalny jest specyficzny i takiego należało by szukać
    jack63
    Level 43  
    paweld69 wrote:
    oryginalny jest specyficzny

A co specyficznego jest w tym regulatorze? To że jest jednofazowy? Pewnie to prostownik sterowany. A ilośc kabli regulatora o niczym nie świadczy. Może być wejście "sense" i juz będzie robiło z piąty kabel a można użyć reg z czterema kablami. Chyba że piąty jest informacją np. dla układu zapłonowego lub obrotomierza (?) schemat wyjaśni sprawę.
    paweld69
    Level 28  
    Który rok tego KZ, schemat niezbędny