Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alesis iO2 express - nie chce nagrywać

zalus94 14 Mar 2014 19:33 1707 12
  • #1 14 Mar 2014 19:33
    zalus94
    Poziom 6  

Witam. Mam kilka pytań, a raczej problemów do rozwiązania. Zacznę od tego, że posiadam:
    -Wspomniany wyżej Alesis iO2 express robiący za interfejs
    -Kartę dźwiękową Creative SoundBlaster X-Fi Surround 5.1 Pro
    -Behringer C-1(na razie na próbę)
    -kabel XLR-XLR(do mikrofonu)
    -kabel jack-jack (przelotka minijack, lecz nie jestem pewien czy to jest potrzebne)

Chciałbym to wszystko tak podpiąć do laptopa, aby to działało, lecz jak na razie bezskutecznie. Próbowałem różnych konfiguracji podłączania. Raz po podłączałem tak, że działało na chwilę, lecz po kilkunastu sekundach tak jakby alesis padał(strasznie dziwne - nowy sprzęt) i trzeba było wyjmować kabel usb z komputera i wkładać go ponownie. Gdy zainstalowałem sterowniki do alesisa nie łapie już kompletnie dźwięku, wtedy chociaż było widać, że jakiś głos do niego dociera(wskaźnik poziomu sygnału to wykazywał). Mikrofon jest podłączony prawidłowo w kanale 1, bo świeci na nim lampka, która sygnalizuje zasilanie phantom. Karta dźwiękowa jest podłączona do laptopa, tak samo alesis, ale nie wiem co dalej. Suwaki sa na mic/line, monitor mix na połowę, main level też na połowę, gainami się bawiłem w obie strony, na razie obydwa też są na połowę. W konfiguracji komputera za bardzo nie grzebałem, bo słabo się na tym znam, jedyne co próbowałem to zamiana zintegrowanej karty dźwiękowej(ponieważ creativa potem odłączyłem) na alesisa ale wtedy tak jak wspomniałem 0 dźwięku in/out, a tak to przynajmniej mogłem sobie czegoś posłuchać ^^.

Nie wiem również czy alesisa i kartę dźwiękową można połączyć tym kablem jack-minijack.

Jeśli mógłby ktoś mnie oświecić i pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

0 12
  • #2 15 Mar 2014 09:22
    m.sound
    Poziom 16  

Jeżeli masz Alesis iO2, to karta Creative SoundBlaster X-Fi Surround 5.1 Pro jest zbędna.

0
  • #3 15 Mar 2014 19:16
    zalus94
    Poziom 6  

Teraz kolejny problem - dlaczego alesis się wyłącza po kilkunastu/kilkudziesięciu sekundach mówienia czegoś do mikrofonu?

0
  • #4 15 Mar 2014 21:58
    m.sound
    Poziom 16  

Jest podłączony bezpośrednio do portu USB laptopa, czy przez hub? Masz tego Alesisa od nowości?

0
  • #5 15 Mar 2014 22:09
    zalus94
    Poziom 6  

Tak, bezpośrednio. Alesis ma jeden dzień :)

0
  • #6 15 Mar 2014 22:11
    m.sound
    Poziom 16  

Czy do pozostałych portów USB jest coś podłączone?

0
  • #7 15 Mar 2014 22:51
    zalus94
    Poziom 6  

Tylko myszka.
    Nie wiem jakim cudem, ale alesis może "popracować" już dłużej. Nadal się wyłącza, lecz nieużywany przez 1-2 minuty, może po prostu to jest spowodowane oszczędzaniem energii.

Natomiast teraz narodził się kolejny problem, a mianowicie słaba "moc"(głośność) dźwięków nagrywanych. Muszę się na prawdę wytężyć lub zbliżyć maksymalnie usta do mikrofonu żeby było w miarę głośno.

0
  • #8 15 Mar 2014 23:15
    m.sound
    Poziom 16  

zalus94 napisał:
    Nie wiem jakim cudem, ale alesis może "popracować" już dłużej. Nadal się wyłącza, lecz nieużywany przez 1-2 minuty, może po prostu to jest spowodowane oszczędzaniem energii.

W takim razie odznacz "wyłączanie USB przez komputer w celu oszczędzania energii".

Dodano po 55 [sekundy]:

zalus94 napisał:
    narodził się kolejny problem, a mianowicie słaba "moc"(głośność) dźwięków nagrywanych. Muszę się na prawdę wytężyć lub zbliżyć maksymalnie usta do mikrofonu żeby było w miarę głośno.

Przełącznik masz ustawiony na MIC/Line? W jakim położeniu jest potencjometr GAIN? Musi być ustawiony, żeby miernik dochodził do - 6dB (zapas przed przesterowaniem musi być).

0
  • #9 16 Mar 2014 00:53
    zalus94
    Poziom 6  

Tak, jest na Mic/line.
    GAIN jest mniej więcej w takim położeniu ( --), czyli na wschód względem interfejsu.

0
  • #10 16 Mar 2014 09:51
    m.sound
    Poziom 16  

Do jakiego poziomu dochodzi miernik, podczas "normalnego" mówienia lub śpiewania? W jakiej odległości jesteś od mikrofonu?

0
  • #11 16 Mar 2014 15:00
    zalus94
    Poziom 6  

Jestem bardzo blisko, popkiller jest z 5 cm od mikrofonu, ja również mniej więcej tyle samo.
    Miernik przy normalnej mowie nie przekracza lampki -20 dB

0
  • #12 16 Mar 2014 15:44
    m.sound
    Poziom 16  

Jeżeli Gain jest na godz. 15.00, to pozostaje zmniejszenie odległości wokalista - pop filtr - mikrofon.

0