Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termostat z regulacją progu włączania i wyłączania

06 Kwi 2005 21:02 2372 4
  • Poziom 10  
    Witam

Mam pytanie odnośnie zaprojektowania termostatu klimatyzacji z regulacją progu włączania i wyłączania.

Mianowicie mam w samochodzie klimatyzacje starego typu bez żadnej regulacji temperatury. Włącza się ją przyciskiem i działa do póki temperatura parownika nie spadnie do -0,5*C ponownie włącza się, gdy temperatura parownika osiągnie +5*C. Temperaturę bada termostat przyklejony do parownika i odpowiednio załącza lub rozłącza obwód.

Chciałbym wymontować oryginalny termostat i na jego miejsce zrobić układ elektroniczny, który umożliwiałby regulacje temp. wyłączenia oraz ponownego włączenia obwodu klimatyzacji.

Bardzo proszę, aby ktoś pomógł mi w zbudowaniu takiego układu.

Pozdrawiam
    Michał
  • Poziom 21  
    witam .mozesz zastosowac elektroniczny regulator temperatury gdzie bedziesz miał aktualną tem w parowniku i jest regualcja delty tem. z rządanych parametrach , gotowe takie uklady znbajdziesz w Lublinie jak co to pisz
  • Poziom 11  
    sam jestem zainteresowany takim układem. Proszę o dokładnierjsze dane źródłowe.
    pozdr.
  • Poziom 12  
    Witam też jestem zainteresowany takim układem regulacji w pobliżu (zera) i na pewno te układy kupne nie są tanie wiec proszę o układ do zbudowania
  • Poziom 40  
    Witam
    Narysuję schemat jak będę znał więcej szczegółów. Czujnik można zastosować LM335, dla niego nie ma problemu przy 0°C ale przy 0°K już nie działa :D .