Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia SP , Nokia Lumia 920 , Huawei Ascend P6 , który wybrać?

14 Mar 2014 22:10 2034 6
  • Poziom 8  
    Moje pytanie jest takie , który z tych smartfonów jest najlepszy według waszej opinii. Główne czynniki na których mi zależy to:
    -dobry aparat
    -szybkie działanie telefonu
    -jakość odtwarzanej muzyki
    Reszta jest mniej istotna , podkreślę jeszcze raz , że zależy mi na waszej opinii co według was jest plusem i minusem danego telefonu.
    Prosiłbym również o podanie zalet i wad na temat systemu(android i WP ).
    Z góry wielkie dzięki za jakieś sugestie.
  • Poziom 28  
    Najlepsza według mnie jest sp,ponieważ :
    -widziałem ją na własne oczy (zakochałem się w białej sp)
    -jakość dźwięku na głośniku jest rewelacyjna,słychać niskie tony,średnie
    -ekran także jest świetny i duży 4,6 cala HD
    -dość pojemna jak na smartphona bateria 2370mAh
    -przyzwoite robi zdjęcia.

Do czego mógłbym się przyczepić to do tylko 8gb wewnętrznej pamięci,jest to jak dla mnie mało,oczywiście nie dla każdego.
  • Poziom 8  
    Właśnie przeglądałem opinie o SP , w których to się doczytałem , że jeden z niewielu minusów to aparat. Dzięki za opinię i może ktoś jeszcze się wypowie? Mile widziane opinie ekspertów oraz osób , które posiadają dany model telefonu.
  • Poziom 28  
    Wiesz opinie ludzi czasami są dziwne.Sam posiadam htc 8s i jest "dla nich" zly aparat,ale prze dobrym świetle potrafi nie jednak kompaktówle.Jak chcesz mogę ci ma pw podesłać fotkę.
  • Poziom 38  
    Miałem SP przez miesiąć, to jeden z najlepszych telefonów w swojej obecnej cenie.

Minusem może być ekran TFT (dla kogoś kto np miał wcześniej Amoleda) ale tak to nie ma się do czego przyczepić.
    Jest bardzo szybki, obsłuży każdą grę, solidnie wykonany, design na 5+
    Aparat przy dobrym oświetleniu i odpowiedniej konfiguracji pokazuje co potrafi.
    Jakość dźwięku na słuchawkach i głośniku rewelacja, jak sobie dorzucisz do tego powerampa to już odpłyniesz :)
  • Poziom 14  
    Jako że posiadam Huaweia to może trochę go opiszę.
    Świetne wykonanie - metalowa bardzo cienka obudowa, nic nie skrzypi wszystko super spasowane.
    Dobry aparat - zdjęcia ostre i dobrze nasycone
    Czterordzeniowy procesor i 2GB ramu oraz aktualizacja do Kitkata - dobra wydajność systemu
    Duży jasny ekran
    Bardzo dobra jakość dzwięku na słuchawkach.

Kiepska wydajność w grach - mimo że sprzęt daje rade, to brak optymalizacji robi swoje.
  • Poziom 25  
    Tu możesz zobaczyć zdjęcia z Lumii 920 -> http://www.windowsmania.pl/dyskusja-ogolna-23...umia-920%5D-nasze-zdjecia-zrobione-l920-3890/ jak dla mnie to jedyne czego brakuje to zoom optyczny (no ale wtedy telefon musi być dużo grubszy) i matryca 41 Mpx z lumii 1020 (wtedy zamiast zooma optycznego jest bardzo fajny zoom cyfrowy :])

Jeśli chodzi o szybkość działania telefonu to większość osób uważa, że WP wygrywa z Androidem.

O jakości muzyki na L920 się nie wypowiem. Słucham na standardowych słuchawkach, które według "znawców" są fatalnej jakości, do tego z reguły słucham streamingi z Nokia MixRadio (coś jak Deezer lub Spotify, ale na Lumiach za darmo) i tam jakość też wysoka nie jest (za dostęp do lepszej jakości trzeba płacić) i nie narzekam na jakość dźwięku - no ale mi słoń na ucho nadepnął.

W kwestii WP vs Android. Jest kilka rzeczy których mi brakuje lub mnie wkurzają - np. brak możliwość nagrywania filmów lub działania nawigacji przy wyłączonym ekranie. Przez to telefon odpada jako wideorejestrator do samochodu.
    Musisz też sobie sprawdzić jakich aplikacji potrzebowałbyś na telefonie i czy będą dostępne na WP8. Np. aplikacja do banku lub od operatora. W Polsce raczej nie ma z tym problemu, wielu polskich developerów pisze pod obie platformy.