Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diagnozowanie usterki pomiarem prądu

14 Mar 2014 22:54 726 3
  • Poziom 25  
    Witam
    Nie wiem czy to dobry dział, ale myślę że chyba tak:)
    Jak to jest z tym pomiarem prądu w uszkodzonych laptopach, które mają problemy np z startem?
    Czy faktycznie przeprowadzając pomiar prądu przy włączaniu, wyłączeniu, bądź przy działaniu pozwala zdiagnozować potencjalną usterkę, bądź wadliwe działanie?

Wiele czytałem o pomiarach, ale jednoznaczniej odpowiedzi nie znalazłem jak to jest z diagnozowaniem wstępnym za pomocą tej metody?
    Czy wartości są podobne dla wszystkich laptopów? Co właściwie można w ten sposób zdiagnozować mając odczyt V i A ?

Będę wdzięczny za informacje, bo ciekawi mnie ten temat.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    Można zdiagnozować czy są wszystkie niezbędne napięcia na płycie, albo czy nie ma zbyt niskiego poboru prądu (przed rozbiórką). Sprawdzić którego napięcia nie ma i dlaczego...

A o diagnozowaniu oscyloskopem słyszałeś :) ?
  • Poziom 25  
    Maras mi chodziło o pomiary na wejściu wtyczki, nie na cewkach czy inwerterze :)

Odnośnie pomiarów oscyloskopem to wiem tylko jak sprawdzić czy w ogóle jest sygnał cyfrowy, resztą nie za bardzo chcą się dzielić :D
  • Spec od komputerów
    aksel_pl napisał:

Jak to jest z tym pomiarem prądu w uszkodzonych laptopach, które mają problemy np z startem?

Pomiar prądu, zwłaszcza obserwacja jego zmian po włączeniu płyty potrafi nam bardzo wiele powiedzieć o zachowaniu się płyty wręcz pozwala na zgrubną diagnostykę płyty nawet bez rozbierania lapka.