Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trzaski w głośnikach przy słuchaniu muzyki na komputerze.

john92 15 Mar 2014 03:16 1176 3
  • #1 15 Mar 2014 03:16
    john92
    Poziom 7  

Witam, zauważyłem, dziwne trzaski, które występują głównie kiedy system się uruchamia (jest ten dźwięk powitalny) oraz gdy już komputer przechodzi dosłownie w tryb wyłączenia. Właściwie jest to jeden trzask, takie pyknięcie w głośnikach. Wczesniej tego nie zauważyłem, a korzystam z tego laptopa prawie 2 lata, to Lenovo z580. Sterowniki od audio przeinstalowane, coś się mogło stać ze sprzętem? W trakcie normalnego słuchania itp. raczej nie słychać nic, tylko jak się komputer wyłącza i uruchamia windows. Z góry dzięki za pomoc i porady! Pozdrawiam

• #2 15 Mar 2014 07:22
    Ogr-odnik
    Poziom 22  

Czy trzaski są słyszalne podczas odłączenia zasilacza od laptopa? Możliwe że jest to wina nieuziemionej instalacji. Proszę sprawdzić na samej baterii.

• #3 15 Mar 2014 08:35
    komputery-wlkp
    Poziom 12  

Nie przejmuj się tym. Czy dzieje się tak jak komputer chodzi na samej baterii ?

• #4 15 Mar 2014 11:03
    john92
    Poziom 7  

Tak. Zapomniałem napisać, że dzieje się tak również na baterii. Nie przeszkadza mi to aż tak mocno, bo podczas normalnego użytkowania jakość jest ok, ale denerwuje mnie gdy wyłączę bądź uruchomię komputer gdy głośniki mam np na połowę głośności. Wtedy czasem nie zrobi tego pyk w głośnikach, głośność tego czegoś jest wprost proporcjonalna do ustawionej głośności. Czy coś mogę tu jeszcze raz zaradzić czy jedyną opcja jest odesłanie na gwarancje?

Dodano po 28 [minuty]:

dodam tylko iż ostatnio miał miejsce taki przypadek:musiałem się podłączyć do internetu przez kabel więc podłączyłem się u kolegi w pokoju,mam aluminiowa obudowę. Podczas ściągania gdy zostawiłem komputer na 15 min jak przyszedłem i go dotknąłem to leciutko mnie poraził,więc się przestraszyłem i od razu odłączyłem ten kabel,czy to mogło coś spowodować? Te pseudo trzaski są w tych samych momentach także na słuchawkach. Jakieś pomysły macie? Oczywiście z góry dzięki...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME