Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera IP - Karta SD kamery IP w sieci LAN

15 Mar 2014 10:22 3402 9
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam założoną zewnętrzną kamerę IP w celu monitorowania wjazdu na posesję. w kamerze jest zainstalowana karta SD, na której są zapisywane zdjęcia i sekwencje video nagrywane przez urządzenie.
    Dostęp do karty jest przez interfejs http kamery, co jest dość niekomfortowe. Czy jest możliwość uzyskania dostępu do karty jak do innego komputera w sieci LAN? np. zamapowania karty jako dysku sieciowego?
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Zgaduje: tak.
    Albo inaczej: http://www.ask8ball.net/

Albo może napiszesz co to za kamera? :)
    Będzie nam łatwiej odpowiedzieć, a nie zgadywać.
    Wątpię żeby ten wynalazek miał więcej możliwości. I tak dobrze, że masz dostęp przez interfejs kamery.
    Jedynie co możesz sprawdzić, to to czy kamera ma funkcję serwera FTP i spróbuj zalogować się na nią podając zamiast http -> ftp.
  • Poziom 9  
    Wynalazek ale ma super jakość obrazu i bez problemu się konfiguruje. Testowałem niedawno kamerę Ovislinka o podobnej rozdzielczości i niestety obraz był sporo gorszy, chociaż kamera 2x droższa.
    jak w adresie wpiszę ftp zamiast http to dostęp do karty jest taki sam ale każdy zapisany plik musisz otwierać oddzielnym kliknięciem, zapisywać na dysku i dopiero podejrzeć, a mi chodzi o dostęp do plików jak do dysku znajdującego się w sieci lokalnej, czyli, żeby np pliki video odtwarzały się jeden po drugim automatycznie a nie każdy osobno.
  • Poziom 16  
    pokaż jakieś przykładowe obrazki z dnia i nocy, to porozmawiamy o tej super jakości :)

wrzuć sobie jakiś serwer ftp do sieci lokalnej, niech kamera Ci wgrywa tam pliki, a Ty sobie udostępnisz katalog serwera w sieci i po kłopocie.
  • Poziom 9  
    Pewnie jak zechcesz porównać z kamerą za kilka tyś to będzie gorzej, ale w przedziale do 1000 zł. trudno będzie coś znaleźć.
    Rozumiem, że żeby serwer ftp działał komp musi być włączony cały czas, czy może mam możliwość podpięcia dysku bezpośrednio do routera i ustawienia go jako serwer ftp?
    Bob271 napisał:
    Wynalazek ale ma super jakość obrazu i bez problemu się konfiguruje. Testowałem niedawno kamerę Ovislinka o podobnej rozdzielczości i niestety obraz był sporo gorszy, chociaż kamera 2x droższa.

Bo Ovsik link to jeszcze większy wynalazek.

Bob271 napisał:
    Pewnie jak zechcesz porównać z kamerą za kilka tyś to będzie gorzej, ale w przedziale do 1000 zł. trudno będzie coś znaleźć.

Widzę, że nie ma co się kłócić, bo wiesz lepiej.

Bob271 napisał:
    Rozumiem, że żeby serwer ftp działał komp musi być włączony cały czas, czy może mam możliwość podpięcia dysku bezpośrednio do routera i ustawienia go jako serwer ftp?

Jeśli twój router ma taką funkcję, to tak, możesz podpiąć dysk po USB.
    Ale jeśli dobrze rozumiem, to chodzi Ci o to żeby zawartość z karty była widoczna w prosty sposób z komputera, więc moim zdaniem wystarczy jakiś prosty klient FTP (ot np. Filezilla Portable) na komputerze, który będzie pobierał zawartość karty. I będziesz to sobie otwierał jak normalny folder.
  • Poziom 9  
    Korgoth napisał:
    Bo Ovsik link to jeszcze większy wynalazek.

No proszę, a wydawałoby się, że to całkiem przyzwoity sprzęt

Korgoth napisał:
    Widzę, że nie ma co się kłócić, bo wiesz lepiej.

Zupełnie nie wiem i nikogo nie przekonuję, że wiem, po prostu wydaje mi się, że jakość jest przyzwoita, chociaż prawdę mówiąc nie mam wielkiego porównania. BTW, potrzebuję jeszcze jednej kamery IP najlepiej obrotowej, więc byłbym wdzięczny za polecenie sprzętu, który da mi obraz dobrej jakości w przystępnej cenie.

Korgoth napisał:

Jeśli twój router ma taką funkcję, to tak, możesz podpiąć dysk po USB.
    Ale jeśli dobrze rozumiem, to chodzi Ci o to żeby zawartość z karty była widoczna w prosty sposób z komputera, więc moim zdaniem wystarczy jakiś prosty klient FTP (ot np. Filezilla Portable) na komputerze, który będzie pobierał zawartość karty. I będziesz to sobie otwierał jak normalny folder.

Ok, zaraz spróbuję

Dodano po 23 [minuty]:

Chyba nie potrafię tego ustawić, po otwarciu okna głównego programu na górze tam gdzie "serwer" "nazwa użytkownika" itd wpisuję dane dostępowe do kamery, przy próbie "szybkiego łączenia" wyskakuje komunikat "Status: Połączenie nawiązanie, oczekiwanie na wiadomość powitalną..." a potem "Błąd: Przekroczony czas oczekiwania na połączenie
    Błąd: Nie można połączyć się z serwerem"
    co robię nie tak?

• Poziom 11  
    Witam
    Mam taką samą kamerę i z tym utrudnieniem radzę sobie w ten sposób że do przeglądarki mam zainstalowany dodatek aby pobierał wszystkie pliki z danej strony.
    np. Firefox ma taki dodatek jak "down them all" - downthemall, na IE też powinien być podobny dodatek ale w tym momencie nazwy nie pamiętam.

Po pobraniu nagrań mamy wszystkie na dysku lokalnym komputera i przeglądanie jest o wiele łatwiejsze.

Z tej kamery wysyłanie na serwer FTP działa bardzo dobrze w porównaniu z innymi kamerami jakie testowałem.