Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI CX61 - WiFi nie wyszukuje żadnych sieci

infinit 15 Mar 2014 11:36 1341 6
  • #1 15 Mar 2014 11:36
    infinit
    Poziom 7  

Witam, problem dotyczy samej sieci WLAN, wszystkie sterowniki są zainstalowane na nowo prosto z nowej płytki ze sterownikami, system (Windows 7) świeżo zainstalowany, internet działa pod kablem, lecz gdy próbuję znaleźć dostępne sieci WiFi to na liście nie ma żadnych, chociaż w menedżerze urządzeń wszystko "działa poprawnie". Kiedyś nie było tego problemu, pojawił się jakiś czas temu, jeszcze przed ponownym instalowaniem windowsa, jaka może być przyczyna tego problemu?

0 6
  • #2 15 Mar 2014 17:17
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Ostatnio miałam w rękach laptopa, który nie widział mojego routera. W routerze miałam skonfigurowane tak, że nadawał w trybie B,G,N zmieniłam na B,G i laptop zaczął widzieć router.

Dodano po 42 [sekundy]:

Możesz też spróbować najnowszych sterowników do wifi, a nie przestarzałych z płyty.

0
  • #3 15 Mar 2014 18:39
    captain4
    Poziom 24  

N.P. wyłączona antena WiFi.
    Z reguły jest to kombinacja przycisku Fn i....., niektóre Laptopy maja mechaniczne (przełącznik) wyłączanie anteny.
    Wtedy w menedżerze masz wszytko ok a WiFi nie działa.

0
  • #4 15 Mar 2014 18:56
    kasiunia7777
    Poziom 39  

captain4 napisał:
    N.P. wyłączona antena WiFi.
    Z reguły jest to kombinacja przycisku Fn i....., niektóre Laptopy maja mechaniczne (przełącznik) wyłączanie anteny.

W sumie może być i to :) także trzeba sprawdzić.

0
  • #5 15 Mar 2014 19:25
    infinit
    Poziom 7  

Ludzie błagam was, przecież nie pisałbym na forum gdybym nie kliknął włączenia anteny, specjalnie opisałem jak to wygląda w menedżerze urządzeń itd. żeby nie uzyskiwać takich odpowiedzi, no ale cóż, pominąłem włączenie anteny. Laptop nie wyszukuje ŻADNEJ sieci, a w pobliżu jest kilkanaście, bo na innych urządzeniach się pokazują

0
  • #6 15 Mar 2014 19:43
    kasiunia7777
    Poziom 39  

infinit napisał:
    Ludzie błagam was, przecież nie pisałbym na forum gdybym nie kliknął włączenia anteny

Nie napisałeś konkretnie co w tym celu robiłeś, a na tym forum czyta się różne przypadki to i piszę się podstawowe rzeczy.

Ale skoro było to też przed reinstalacją systemu to wifi mogło zostać uszkodzone(czy antena się fizycznie odłączyła), zobacz czy masz jakieś ustawienia do wifi w biosie może tam coś.
    Warto by było sprawdzić jak wifi zachowuje się pod ubuntu live cd i czy tam działa poprawnie.
    Zobacz też z trybem nadawania w routerze.

0
  • #7 15 Mar 2014 21:20
    infinit
    Poziom 7  

Dobra nie wiem co sie stało, nagle włączyłem lapka i po 5 minutach zamiast X zrobiła się żółta kropka w polu sieci bezprzewodowej koło zegara. Zajebista technologia nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo