Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESF 4150 - Cieknie woda przez drzwi i inne elementy

fudzis 15 Mar 2014 12:42 4293 3
  • #1 15 Mar 2014 12:42
    fudzis
    Poziom 6  

Witam!
    Dostałem 10-letnia zmywarkę, miała iść na śmietnik ale ją wziąłem bo może uda się ją naprawić. Uszkodzone było: uszczelka termostatu i przewód gumowy łączący pompę wypompowującą ze zbiornikiem - te 2 elementy widać na zdjęciu (to nie jest moja zmywarka)
    Link do obrazka przedstawiającego jak to wygląda - nie moje zdjęcie, fotka podglądowa

Jak widać przy odpływie wody ze zbiornika guma ta jest zgrzana/przyklejona, gdy nałożyłem "nową" gumę (kawalek przewodu gumowego tej samej średnicy z pralki) i zacisnąłem w tym miejscu gdzie oryginalna była zgrzana/przyklejona - woda cieknie. Czym to podkleić? Jaki klej lub silikon?

Drugi problem to gdy sprawdzałem czy już usterka z przewodem jest naprawiona (przechyliłem zmywarkę za pomocą listwy o szer. 4cm - podłożyłem) to z lewego dolnego rogu drzwi zaczęła lecieć woda. Uszczelka jest chyba w dobrym stanie, nie rozwarstwiona, nie zgnita itp... Co może być przyczyną?

1 3
  • #2 16 Mar 2014 20:13
    kumilek
    Poziom 13  

Rozszczelnione może być ramie myjące dolne.

-1
  • #3 16 Mar 2014 21:43
    movzx
    Poziom 39  

kumilek napisał:
    Rozszczelnione może być ramie myjące dolne.
    Powoli. Na początek proponuję wziąć płaską miskę, napełnić wodą, przechylić o 5 stopni i donieść o efektach.

2
  • #4 16 Mar 2014 21:52
    fudzis
    Poziom 6  

Właśnie tak myślę że to może tak ma być tzn ciekło mocno gdy nie było górnego ramienia a teraz jak je zamontowałem (no zapomniałem je zamontować) to lekko leci gdy jest przechylona dość mocno - w domu jak stoi tak nachylona nigdy nie będzie. Para nie ucieka wiec chyba wszystko szczelne.

0