Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux ESF 4150 - Cieknie woda przez drzwi i inne elementy

fudzis 15 Mar 2014 12:42 6630 3
 • #1
  fudzis
  Level 9  
  Witam!
  Dostałem 10-letnia zmywarkę, miała iść na śmietnik ale ją wziąłem bo może uda się ją naprawić. Uszkodzone było: uszczelka termostatu i przewód gumowy łączący pompę wypompowującą ze zbiornikiem - te 2 elementy widać na zdjęciu (to nie jest moja zmywarka)
  Link do obrazka przedstawiającego jak to wygląda - nie moje zdjęcie, fotka podglądowa

  Jak widać przy odpływie wody ze zbiornika guma ta jest zgrzana/przyklejona, gdy nałożyłem "nową" gumę (kawalek przewodu gumowego tej samej średnicy z pralki) i zacisnąłem w tym miejscu gdzie oryginalna była zgrzana/przyklejona - woda cieknie. Czym to podkleić? Jaki klej lub silikon?

  Drugi problem to gdy sprawdzałem czy już usterka z przewodem jest naprawiona (przechyliłem zmywarkę za pomocą listwy o szer. 4cm - podłożyłem) to z lewego dolnego rogu drzwi zaczęła lecieć woda. Uszczelka jest chyba w dobrym stanie, nie rozwarstwiona, nie zgnita itp... Co może być przyczyną?
 • #2
  kumilek
  Level 14  
  Rozszczelnione może być ramie myjące dolne.
 • #3
  movzx
  Level 39  
  kumilek wrote:
  Rozszczelnione może być ramie myjące dolne.
  Powoli. Na początek proponuję wziąć płaską miskę, napełnić wodą, przechylić o 5 stopni i donieść o efektach.
 • #4
  fudzis
  Level 9  
  Właśnie tak myślę że to może tak ma być tzn ciekło mocno gdy nie było górnego ramienia a teraz jak je zamontowałem (no zapomniałem je zamontować) to lekko leci gdy jest przechylona dość mocno - w domu jak stoi tak nachylona nigdy nie będzie. Para nie ucieka wiec chyba wszystko szczelne.